Niestacjonarny VoIP

Co to jest niestacjonarny numer telefonu VoIP?   

Niestacjonarny numer telefonu VoIP to wirtualny numer telefonu, który nie jest powiązany z fizycznym adresem właściciela. Zamiast tego wymaga tylko połączenia z Internetem i w przeciwieństwie do tradycyjnych numerów telefonów, będziesz mógł z niego korzystać z dowolnej fizycznej lokalizacji.

Mówiąc prościej, możesz dzwonić lub wysyłać SMS-y z niestacjonarnego numeru VoIP z numerem kierunkowym określonej lokalizacji, nie mając tam miejsca zamieszkania ani adresu.

Ta elastyczność ułatwia firmom ustanowienie lokalnej obecności na danym obszarze, nawet jeśli nie są one fizycznie obecne. Ponadto, dzwoniąc do klientów w określonej lokalizacji z numerami z pasującym numerem kierunkowym, mają większe szanse na zdobycie ich zaufania. To sprytny sposób na zwiększenie zasięgu Twojej firmy.

Niestacjonarne numery VoIP są również opłacalne w użyciu, ponieważ można dzwonić do osób w różnych lokalizacjach za tę samą cenę.

Skype i Google Voice to popularne platformy oferujące bezpłatne, niestacjonarne usługi VoIP. Aby zacząć z nich korzystać i wykonywać niestacjonarne połączenia VoIP, po prostu zainstaluj odpowiednie aplikacje mobilne i utwórz konto.

Customer service software for the app generation

Provide customer support on the go with LiveAgent's mobile help desk app for both Android and IOS systems.

Jak sprawdzić, czy rozmówca używa numeru VoIP?

Numery VoIP wyglądają jak zwykłe numery telefonów komórkowych. Nie można więc stwierdzić, czy połączenie lub SMS pochodzi z telefonu VoIP, po prostu patrząc na nie.

Dostawcy VoIP umożliwiają wykonywanie połączeń przy użyciu protokołu Voice over Internet. Ta technologia jest oparta na chmurze i umożliwia wykonywanie połączeń przez połączenie internetowe. Dlatego, gdy ktoś dzwoni do Ciebie za pomocą telefonu internetowego lub usługi VoIP, trudno jest określić, z której fizycznej lokalizacji pochodzi połączenie.

Dostawcy VoIP

Wyszukiwanie identyfikatora dzwoniącego lub CNAM (dostarczanie nazwy dzwoniącego) numeru może jednak pomóc w ustaleniu, czy połączenie pochodzi z numeru VoIP.

Kto korzysta z niestacjonarnego VoIP?

Niestacjonarnymi użytkownikami VoIP są zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Ze względu na elastyczność, jaką zapewnia, numer VoIP jest cennym narzędziem, które umożliwia firmom obsługę ich klientów, którzy znajdują się w obszarach, w których nie są fizycznie obecni.

Firmy z pracownikami rozmieszczonymi na dużym obszarze mogą również korzystać z niestacjonarnych linii VoIP, aby pozostać w kontakcie bez kosztów uzyskania fizycznej lokalizacji.

Dostawcy call center w chmurze, tacy jak LiveAgent, również integrują niestacjonarnych dostawców VoIP ze swoim oprogramowaniem. W ten sposób ich użytkownicy mogą tworzyć call center z agentami w dowolnej części świata. W takim przypadku operator call center automatycznie przypisuje niestacjonarne numery VoIP z tym samym numerem kierunkowym, co lokalizacje, z których pochodzi najwięcej połączeń.

Youtube video: Call Center Software Demo | LiveAgent

Looking to enhance your call center's software capabilities?

LiveAgent offers over 50 integrations with VoIP providers.

Oprócz działania bez barier lokalizacyjnych, firmy te mogą również zaoszczędzić na kosztach związanych z używaniem tradycyjnego systemu telefonicznego w biurze do połączeń międzymiastowych lub międzynarodowych.

Niestety, ze względu na elastyczność i łatwość, z jaką każdy może uzyskać te niestałe numery, są one również wykorzystywane do działań przestępczych przez oszustów i oszustów.

Czy możesz zadzwonić i wysłać SMS-a na niestacjonarny numer VoIP?

Niestacjonarne przypisania numerów VoIP mogą odbierać połączenia przychodzące i SMS-y, o ile rozmówca ma aktywne połączenie internetowe. Przypisanie numeru VoIP to numer, który otrzymujesz do połączeń VoIP po zarejestrowaniu się u usługodawcy.

Jeśli posiadasz konto VoIP, możesz również dzwonić i wysyłać SMS-y z numeru stacjonarnego na inne numery VoIP lub zwykłe linie telefoniczne.

Jeśli masz trudności z wykonywaniem połączeń lub wysyłaniem SMS-ów, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej dostawcy VoIP.

Czy można namierzyć niestacjonarny telefon VoIP?

Jak wspomniano wcześniej, niestacjonarne linie VoIP są łatwe do uzyskania i zapewniają elastyczność, zwłaszcza jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe. Niestety ta elastyczność sprawia, że śledzenie jest trudne. Nie jest jednak niemożliwe powiązanie niestacjonarnego numeru VoIP z dzwoniącym.

Śledzenie komunikacji głosowej z niestacjonarnego telefonu VoIP przydaje się, jeśli podejrzewasz działalność przestępczą i chcesz ją zgłosić władzom.

Chociaż śledzenie niestacjonarnego połączenia VoIP nie zawsze jest łatwe, istnieją różne sposoby bezpiecznego wykonania tego.

Możesz przeszukiwać książki telefoniczne i rekordy lub korzystać z usługi identyfikacji, takiej jak identyfikator rozmówcy.

 • Książki telefoniczne i rejestry: jednym ze sposobów identyfikacji rozmówcy VoIP jest sprawdzenie książek telefonicznych i rejestrów firm telekomunikacyjnych. Te rekordy mogą być online lub offline. Gdy uzyskasz dostęp do tych rekordów, po prostu wyszukaj użytkownika powiązanego z numerem.

Należy jednak pamiętać, że przypisania VoIP mogą ulec zmianie bez odpowiedniej aktualizacji rekordów. Tak więc użytkownik powiązany z numerem może nie być już aktualnym posiadaczem.

 • Usługa identyfikacji: jeśli masz dostęp do usługi identyfikacji, możesz ustalić właściciela linii VoIP. Problem z tą metodą polega na tym, że większość dzwoniących z zamiarami przestępczymi fałszuje swój identyfikator dzwoniącego, więc trudno jest ich zidentyfikować.

Chociaż te metody mogą działać, znalezienie fizycznego adresu rozmówcy może być trudne. Nie możesz więc polegać na uzyskanych wynikach. Najlepszym sposobem radzenia sobie z fałszywymi numerami VoIP jest zgłoszenie ich, a resztę pozostawienie władzom.

Jaka jest różnica między stacjonarnymi i niestacjonarnymi numerami telefonów VoIP?

Istnieje jedna główna różnica między tymi dwoma rodzajami numerów VoIP. Podczas gdy stałe numery VoIP są powiązane z fizycznym adresem posiadacza, niestały numer VoIP nie jest powiązany z fizycznym adresem posiadacza.

Jeśli próbujesz zdecydować, czy wybrać stały lub niestały numer VoIP, oto kilka zalet i wad, które powinieneś wziąć pod uwagę:

Plusy i minusy stałych numerów VoIP

Plusy

 • Wiarygodny firmowy numer telefonu, któremu Twoi klienci mogą łatwo zaufać.
 • Służby ratunkowe mogą łatwo śledzić Twoją dokładną lokalizację w przypadku problemów z bezpieczeństwem, np. dzwoniąc pod numer alarmowy.
 • Dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji połączeń i routingu dla Twoich klientów i pracowników.

Cons

 • Dostawcy telefonii stacjonarnej VoIP wymagają od Ciebie szczegółowego adresu fizycznego, w tym adresu ulicy, przed wydaniem numeru telefonu.
 • Dostawcy usług telefonii stacjonarnej VoIP zazwyczaj pobierają opłaty za konfigurację i korzystanie z ich funkcji.
 • Połączenia międzystrefowe są drogie.
 • Jeśli Twoja firma obsługuje ludzi na dużym obszarze, ustanowienie obecności lokalnej będzie trudne, ponieważ Twoje numery telefonów muszą być powiązane z jednym z Twoich biur lub centrali.

Plusy i minusy niestacjonarnych numerów VoIP

Plusy

 • Możesz łatwo nawiązać lokalną obecność ze swoimi klientami, niezależnie od Twojej fizycznej lokalizacji.
 • Niestałe numery VoIP są łatwe do uzyskania i proste w konfiguracji.
 • W przeciwieństwie do stacjonarnych numerów VoIP, tradycyjnych telefonów stacjonarnych lub innych usług telefonii biznesowej, możesz dzwonić do osób w różnych lokalizacjach za tę samą cenę.

Cons

 • Niestacjonarne numery VoIP nie są łatwe do zidentyfikowania, a klient może pomylić Twoje połączenia ze spamerami lub oszustami.
 • Ograniczony dostęp do służb ratunkowych, ponieważ trudno będzie namierzyć połączenie telefoniczne z fizycznym adresem.

Korzyści z niestacjonarnych numerów VoIP

Korzystanie z niestacjonarnego numeru VoIP może usprawnić komunikację zewnętrzną Twojej firmy i zapewnić większą elastyczność w następujący sposób:

Tańsze ceny połączeń

Niestacjonarne rozwiązania VoIP umożliwiają wykonywanie połączeń do różnych lokalizacji bez wysokich cen. Ponieważ będziesz dzwonić przez internet, wszystko, co musisz zapłacić, to koszt abonamentu internetowego (brak rachunku telefonicznego!). To sprawia, że jest to wysoce opłacalna opcja do celów biznesowych.

Łatwość nabycia

Większość biznesowych dostawców VoIP wymaga tylko adresu e-mail, aby utworzyć u nich konto. Po kilku krokach rejestracji otrzymasz niestały numer VoIP i będziesz mógł błyskawicznie rozpocząć komunikację z klientami.

Na przykład, jeśli prowadzisz biznes online bez sklepu stacjonarnego, możesz posiadać niestacjonarną linię biznesową VoIP z niewiele więcej niż adresem e-mail. Na przykład, jeśli prowadzisz biznes online bez tradycyjnego -zaprawy, możesz posiadać niestacjonarną linię biznesową VoIP z niewiele więcej niż adresem e-mail.

Łatwa ekspansja biznesowa

Posiadając niestacjonarny numer VoIP, możesz rozszerzyć zasięg swojej firmy poza fizyczną lokalizację. Na przykład możesz mieszkać w Stanach Zjednoczonych i kontaktować się z klientami z Kanady za pomocą lokalnego numeru telefonu.

Nieograniczone funkcje połączeń w chmurze

Wiele niestacjonarnych rozwiązań VoIP ma dodatkowe funkcje. Na przykład System telefoniczny VoIP LiveAgent jest wyposażony w zaawansowane funkcje, takie jak IVR, automatyczne wywołanie zwrotne, ACD, inteligentne kierowanie połączeń, przekazywanie połączeń, obsługa softfonów, nieograniczone nagrywanie rozmów, rozmowy wideo i tak dalej.

Jeśli masz zespół pracowników zdalnych, mogą oni efektywnie współpracować niezależnie od ich fizycznej lokalizacji dzięki funkcjom połączeń telefonicznych.

Discover all that LiveAgent has to offer

Enjoy the benefits of an omnichannel cloud-based call center software.

Youtube video: LiveAgent | Call center software in your helpdesk

Frequently asked questions

Co to jest niestacjonarny numer telefonu VoIP?

Niestały numer telefonu VoIP to wirtualny numer telefonu, który nie jest powiązany z żadnym adresem fizycznym. Zamiast tego umożliwia wykonywanie połączeń przez Internet przy użyciu protokołów głosowych przez Internet.

Jak sprawdzić, czy rozmówca używa numeru VoIP?

Numer VoIP można odróżnić od tradycyjnego numeru telefonu, wyszukując identyfikator rozmówcy i dane CNAM dla połączenia.

Kto korzysta z niestacjonarnego VoIP?

Firmy korzystają z niestacjonarnych rozwiązań VoIP, aby ustanowić lokalną obecność i poprawić globalną komunikację między zespołem pracowników zdalnych. Z numerów tych korzystają również osoby, które potrzebują elastyczności umożliwiającej wykonywanie tanich połączeń międzynarodowych. Niestety przestępcy wykorzystują te liczby również do przeprowadzania oszustw i nieuczciwych działań.

Czy możesz zadzwonić i wysłać SMS-a na niestacjonarny numer VoIP?

Tak, możesz zadzwonić lub wysłać SMS-a na niestacjonarny numer VoIP, o ile ma on aktywne połączenie internetowe.

Czy można namierzyć niestacjonarny telefon VoIP?

Chociaż śledzenie niestacjonarnego numeru VoIP jest dość trudne, jest to możliwe. Jednak uzyskane wyniki mogą nie być dokładne. Najlepszym rozwiązaniem jest umożliwienie odpowiednim władzom wyśledzenie numeru, jeśli podejrzewasz działalność przestępczą.

Jaka jest różnica między stacjonarnymi i niestacjonarnymi numerami telefonów VoIP?

Stałe numery VoIP są powiązane z adresem osobistym lub firmowym, podczas gdy niestałe numery VoIP to numery wirtualne, które nie są ograniczone do żadnego adresu fizycznego ani lokalizacji geograficznej.

Korzyści z niestacjonarnych numerów VoIP

Niestacjonarne numery VoIP są łatwe do zdobycia i zwykle wymagają wykonania kilku kroków rejestracji przy użyciu adresu e-mail. Ponieważ nie są ograniczone do żadnej lokalizacji geograficznej, rozwiązania VoIP ułatwiają firmom ustanowienie lokalnej obecności. Jest również przyjazny dla budżetu i zawiera dodatkowe funkcje w zależności od wybranego dostawcy.

Wróć do słownika Utwórz BEZPŁATNE konto

Nasza strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z niej, zakładamy, że wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności. polityka prywatności i plików cookies.