Wersja próbna

Protokół Tel-link

Protokoły Tel-link są używane do konfigurowania opcji połączeń online (click-to-call – kliknij, aby połączyć). Za pomocą protokołu tel-link na stronie internetowej tworzony jest link do numeru telefonu, zwykle w postaci łącza tekstowego, przycisku lub obrazu. Klikając ten link, klienci mogą rozpocząć bezpośrednie połączenie telefoniczne z wybranym przez Ciebie numerem telefonu. Większość nowoczesnych przeglądarek internetowych obsługuje automatyczne wykrywanie numerów, więc numery telefonów są automatycznie zamieniane w łącza. Czasami jednak możesz chcieć zrobić to na własną rękę.

Klienci nie muszą pobierać oprogramowania innego niż standardowe wtyczki, takie jak Flash. Eliminuje to obawy dotyczące pobierania szkodliwych narzędzi, takich jak złośliwe aplikacje lub oprogramowanie szpiegowskie. Wiele technologii typu „kliknij, aby połączyć” to usługi internetowe bez klienta, co oznacza, że połączenie odbywa się poza komputerem użytkownika.

Zapewnienie klientom opcji „kliknij, aby połączyć” jest niezwykle istotne, ponieważ umożliwia klientom bezpośrednią komunikację z agentami.

To proste. Skopiuj poniższy kod do swojej witryny internetowej i zamień numer telefonu w cudzysłowie na własny.

Po zapisaniu zmian w witrynie powinien pojawić się link do numeru telefonu. Po kliknięciu linku przez klientów zostaje nawiązana połączenie telefoniczne między nimi a Twoim agentem.

<a href="tel:1-234-567-1111">1-234-567-1111</a>
<a href="tel:1-234-567-1111">Click to Call</a>
Wróć do słownika

Nasza strona używa ciasteczek. Kontynuując korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie tych plików zgodnie z naszą polityką prywatności.