Portal klienta

Co to jest portal klienta?

Portal klienta to sposób na działanie Twojej firmy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby zapewnić najlepszą obsługę klienta, musisz przekazać wszystkim klientom jak najlepsze informacje. Ale jak możesz to zrobić, gdy Twoja obsługa klienta nie jest dostępna? Cóż, posiadanie portalu klienta LiveAgent może Ci pomóc, dostarczając potrzebną zawartość.

W ten sposób Twoi klienci mogą znaleźć odpowiedzi na swoje pytania lub ważne wskazówki. Dzięki temu działasz bez przerwy, a firma nie traci klientów. Posiadanie bazy wiedzy może pomóc Twoim klientom.

Ale możesz również łatwo utworzyć inną bazę wiedzy dla swoich pracowników. Na przykład: możesz pomóc we wdrożeniu w celu dostarczenia informacji nowym pracownikom. Lub po prostu poszerzyć wiedzę agentów – jeśli agent znajdzie nowy sposób na rozwiązanie problemu lub wskazówkę może to zostać udostępnione jako forum wewnętrzne.

Jak działa portal klienta w LiveAgent?

Portal klienta jest wbudowany w LiveAgent. Jest dość łatwy w użyciu. Jeśli używasz LiveAgent po raz pierwszy, po prostu utwórz bezpłatne konto lub wypróbuj bezpłatną wersję próbną. Po utworzeniu konta postępuj zgodnie z instrukcją wprowadzającą i wypełnij ją. Pomaga to szybko zapoznać się z oprogramowaniem.

Następnie możesz po prostu kliknąć Baza wiedzy i rozpocząć tworzenie. Kategoria, artykuł, forum lub kategoria sugestii. LiveAgent zapewnia również przycisk plus w prawym górnym rogu. Stamtąd możesz łatwo tworzyć artykuły z bazy wiedzy i nie tylko. Przycisk plusa jest zawsze w prawym górnym rogu. Na przykład możesz utworzyć artykuł na swoim pulpicie nawigacyjnym.

Po utworzeniu treści samoobsługowych możesz dodać widżet wyszukiwania i przyciski opinii. Tak więc, jeśli agenci klienta nie są dostępni, klienci mogą kliknąć przyciski i wyszukać potrzebne informacje lub przekazać opinię.

Jak skonfigurować portal klienta w LiveAgent.

Youtube video: Knowledge Base / Customer Portal Demo | LiveAgent

Koszty portalu klienta w Live Agent :

LiveAgent zapewnia kilka alternatyw dla subskrypcji. Ponieważ każda firma ma inne potrzeby. LiveAgent stworzył 3 rodzaje subskrypcji: Ticket, Ticket+Chat, and All-inclusive. Ogólna różnica polega na liście włączonych funkcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, przeczytaj Ceny .

Jeśli chodzi o portal obsługi klienta, to portal klienta, forum klientów i baza wiedzy nie są objęte żadnymi dodatkowymi opłatami. Jeśli jednak Twoja firma jest zainteresowana wieloma bazami wiedzy, daj nam znać. Każda dodatkowa baza wiedzy kosztuje 19 $ za subskrypcje -Ticket or Ticket+Chat. Jeśli masz subskrypcję All-inclusive, otrzymasz bezpłatnie dwie Bazy wiedzy. Każda kolejna kosztuje 19 $.

Możesz zapytać, dlaczego potrzebuję wielu baz wiedzy?

Oto przykład: możesz potrzebować innej bazy wiedzy dla każdej marki. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany większą ilością, po prostu dostaniesz jedną. Jeśli kiedykolwiek będziesz zainteresowany kilkoma bazami wiedzy, musisz najpierw aktywować wtyczkę w LiveAgent. A następnie po prostu ją tworzysz. Jeśli tego nie zrobisz, nie zostaniesz obciążony kosztami.

Jest jeszcze jedna opcja, o której jeszcze nie wspomnieliśmy. Rozumiemy, że subskrybowanie czegoś, czego nie znasz, często wiąże się z ryzykiem. W związku z tym LiveAgent oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny dla każdej subskrypcji lub bezpłatnego konta.

Wypróbuj LiveAgent ZA DARMO

Obsługuj wszystkie zapytania klientów z jednego interfejsu. Zacznij od razu ulepszać obsługę klienta dzięki 14-dniowemu bezpłatnemu okresowi próbnemu!

Dlaczego Twoja firma powinna rozważyć utworzenie portalu klienta?

· Całodobowa obsługa klienta przez 7 dni w tygodniu

Nie każdy Helpdesk może powiedzieć, że zapewnia całodobową obsługę klienta. Dokładne artykuły z Bazy wiedzy mogą dostarczyć niezbędnych informacji, których poszukują klienci. Nawet poza godzinami pracy.

· Zmniejsza liczbę zapytań klientów

Przedstawiciele klientów zwykle codziennie zajmują się podobnymi zapytaniami. Dzięki portalowi klienta mogą zmniejszyć najczęściej zadawane pytania / problemy.

· Utrzymanie klienta

Jeśli klienci mogą szybko znaleźć potrzebne informacje, jest większa szansa, że wrócą. Ale zwykle im płynniejszy proces, tym większa szansa, że klient wróci. Ważnym czynnikiem jest nie tylko to, jak szybko docierają do informacji, ale także to, jak cenne są one.

· Zwiększa ruch w witrynie

Odpowiednie artykuły z Bazy wiedzy mogą przyciągnąć wiele uwagi. Dlatego jeśli wiele osób uzna Twoje artykuły za wartościowe, udostępnią je innym. Oznacza to, że możesz uzyskać większy ruch na stronie, co oznacza więcej potencjalnych klientów. Dodatkowo wzmacniasz autorytet swojej witryny.

Omówienie portalu klienta

Portal klienta:

 Portal klienta:

Omówiliśmy ogólnie portal klienta, ale oto kilka dodatkowych funkcji, które zapewnia portal klienta LiveAgent. Portal klienta umożliwia Tobie i Twoim agentom przeglądanie historii zgłoszeń klienta. Klient może po prostu zalogować się i przejrzeć całą historię biletów w portalu. Agent może zobaczyć historię zgłoszeń w LiveAgent. Portal klienta zawiera również artykuły z bazy wiedzy, fora, tablice sugestii i nie tylko.

Baza wiedzy:

 Baza wiedzy:

Baza wiedzy to miejsce, w którym Twoja firma może tworzyć nieskończoną liczbę artykułów informacyjnych. Świetnym aspektem jest to, że możesz łatwo przypisać artykuł z Bazy wiedzy jako bilet do agenta. Treść może być tworzona do celów wewnętrznych lub zewnętrznych. Dzięki temu możesz tworzyć artykuły informacyjne zarówno dla swoich pracowników, jak i klientów. Treść różni się w zależności od firmy.

Artykuły z bazy wiedzy tworzone wewnętrznie mogą pomóc w procesie wdrażania / szkoleniu. Ustrukturyzowane artykuły z załącznikami mogą sprawić, że ten proces będzie płynny i zorganizowany. Artykuły używane wewnętrznie mogą również służyć Twoim pracownikom do stałego dostarczania dokładnych informacji klientom. W ten sposób może pełnić rolę bazy wiedzy dla Twojej firmy. Na przykład możesz pisać wiadomości firmowe, aktualizacje lub po prostu wiedzę ogólną.

Z drugiej strony, artykuły z zewnętrznej / publicznej bazy wiedzy koncentrują się na klientach i pomagają im znaleźć poszukiwane informacje. W dzisiejszych czasach klient chce mieć informacje od razu. Jeśli klient nie może ich znaleźć, istnieje duża szansa, że skontaktuje się z obsługą klienta lub, co gorsza, trafi do konkurenta. Pisanie szczegółowych artykułów może zapobiec takim sytuacjom.

Oto kilka pomysłów na artykuły zewnętrzne / publiczne:

  • Przewodniki
  • Informacje o produktach / usługach
  • FAQ
  • Wizualizacje krok po kroku – screeny lub video

Dowiedz się więcej o bazie wiedzy LiveAgent.

Wypróbuj bazę wiedzy ZA DARMO

Obsługuj wszystkie zapytania klientów poza godzinami pracy. Rozpocznij samoobsługę z 14-dniowym bezpłatnym okresem próbnym od razu!

Wiele baz wiedzy:

 Wiele baz wiedzy:

Posiadanie niezorganizowanych artykułów w bazie wiedzy może być frustrujące. W ten sposób kilka baz wiedzy może zapobiec wystąpieniu tego problemu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz stworzyć tyle baz wiedzy, ile życzy sobie Twoja firma. Zwykle dotyczy to firm, które mogą mieć kilka marek lub kogoś, kto woli różnicować treści. Jeśli jednak chcesz po prostu skategoryzować swoje treści, możesz to zrobić za pomocą tylko jednej bazy wiedzy, która jest dostępna w ramach dowolnej subskrypcji. Ale jeśli chcesz tworzyć treści dla wielu marek, aktywacja byłaby korzystna. W LiveAgent po prostu przejdź do Wtyczki i aktywuj. Następnie możesz utworzyć tyle baz, ile chcesz.

Dowiedz się więcej o bazach wiedzy LiveAgent.

Edytor WYSIWYG dla artykułów:

 Edytor WYSIWYG dla artykułów:

Kiedyś tworzenie artykułu wymagało znacznie więcej niż tylko umiejętności pisania i odpowiedniej wiedzy. Na szczęście w dzisiejszych czasach tworzenie artykułu nie może być prostsze. Korzystanie z tego edytora może pomóc w wizualizacji treści przed opublikowaniem. Artykuły z bazy wiedzy lub fora w LiveAgent są tak łatwe do tworzenia za pomocą edytora WYSIWYG (What You See Is What You Get). Jest to przyjazny dla użytkownika edytor. W ten sposób nawet niedoświadczona osoba może łatwo stworzyć artykuł.

Dowiedz się więcej o edytorze LiveAgent WYSIWYG dla artykułów.

Załączniki w artykułach:

 Załączniki w artykułach:

LiveAgent udostępnia funkcję, która umożliwia dołączanie plików do artykułów z bazy wiedzy. Tak więc, jeśli chcesz utworzysz wewnętrzny lub publiczny artykuł w bazie wiedzy, możesz to zrobić za pomocą edytora WYSIWYG i jednocześnie dołączyć plik.

Dowiedz się więcej o załącznikach LiveAgent w artykułach

Forum:

Forum:

Kolejną wspaniałą funkcją w Portalu Klienta jest możliwość tworzenia forum. Utworzenie forum może pomóc w utworzeniu społeczności. Ta funkcja umożliwia klientowi np. wysyłanie postów i zadawanie pytań.

Więc co się potem dzieje? Inni klienci mogą odpowiedzieć. Dlatego są w stanie skutecznie sobie nawzajem pomagać. Z drugiej strony przedstawiciel klienta otrzymuje również bilet, w którym może również nawiązać kontakt z klientami.

W ten sposób możesz zwiększyć współpracę, poprawić komunikację i nawiązać kontakt z klientami. Wszystkie te czynniki pomagają w tworzeniu lojalnej społeczności dla Twojej marki.

Dowiedz się więcej o forum LiveAgent

Opinie i sugestie:

 Opinie i sugestie:

Informacje zwrotne zapewniają Twojej firmie wiele korzyści. Ważne jest, aby zrozumieć, że otrzymywanie informacji zwrotnych jest nieuniknione. Dając możliwość wyrażenia opinii, możesz pokazać klientom, że aktywnie słuchasz.

Innymi słowy, chcesz poznać ich opinie, ponieważ je cenisz. Poznanie klientów to ważny aspekt biznesowy. Ta funkcja może pokazać Twoje mocne i słabe strony z perspektywy klienta. Świadomość swoich słabości pozwala ci poprawić się tam, gdzie ci brakuje. Z drugiej strony może działać jako motywacja dla personelu klienta. Ta lista nie ma końca.

Utworzenie forum z opiniami w LiveAgent jest dość łatwe. Klienci po prostu się rejestrują. Aby to zrobić, możesz wybrać dostosowywalny przycisk opinii lub utworzyć swój HTML i przesłać go w LiveAgent. Klient może następnie utworzyć opinię lub sugestię. Po utworzeniu, przedstawiciel klienta otrzymuje zgłoszenie, na które może natychmiast odpowiedzieć.

Kolejnym plusem jest to, że umożliwia innym klientom głosowanie / polubienie. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, z czym większość Twoich klientów się zgadza lub nie zgadza, możesz łatwo się tego dowiedzieć dzięki tej funkcji.

Dowiedz się więcej o opiniach i sugestiach dotyczących usługi LiveAgent

Widżety wyszukiwania:

 Widżety wyszukiwania:

Czy kiedykolwiek byłeś sfrustrowany, ponieważ nie mogłeś znaleźć tego, czego szukałeś w witrynie? Widżet wyszukiwania w LiveAgent pomaga klientom szybko znaleźć odpowiednie informacje. Wyobraź sobie, że masz niesamowite artykuły z Bazy wiedzy, aby dowiedzieć się, że Twoi klienci nie są w stanie ich znaleźć.

Jak to działa w prawdziwym środowisku? Cóż, po utworzeniu / dostosowaniu widżetu wyszukiwania administrator zintegruje go z Twoją witryną. Jedną z opcji podczas dostosowywania jest to, że możesz wybrać kategorię, w której chcesz, aby klient zobaczył widżet. Możesz utworzyć wiele kategorii dla określonych kategorii.

Po ustawieniu widżetu klient po prostu wpisze to, czego szuka, a pojawią się najbardziej odpowiednie artykuły. Ten widżet kieruje klientów do poszukiwanych informacji.

Wyszukaj widżety

Dowiedz się więcej o widżetach wyszukiwania LiveAgent.

Ustawienia LiveAgent:

Konfiguracja:

LiveAgent oferuje klientom różne szablony do wyboru dla ich portalu klienta. Dostępny jest Klasyczny, Minimalistyczny i Montana. W ten sposób, w oparciu o preferencje biznesowe, możesz wybrać projekt, logo, kolory i nie tylko! Jeśli jednak chcesz mieć swój nagłówek i stopkę HTML, możesz to po prostu zrobić, przesyłając je w ustawieniach portalu klienta.

Prześlij zgłoszenie:

Ta opcja ustawień umożliwia Twoim klientom przesłanie nowego zgłoszenia. Twoja firma może wybrać preferowany dział do obsługi tego rodzaju zapytań. Ponadto możesz dostosować pola formularza kontaktowego. Na przykład: tytuł, opis, nazwę, wiadomość potwierdzającą i nie tylko.

Rozpocznij czat:

W ustawieniach Rozpocznij czat możesz łatwo utworzyć i dostosować okno czatu. Obejmuje to styl, lokalizację i kolory przycisku. Ponadto możesz napisać wiadomość powitalną, która pojawi się, gdy klient rozpocznie rozmowę z przedstawicielem. Ta automatyzacja pozwoli zaoszczędzić czas zarówno dla Twojego agenta, jak i klientów. Ciekawą funkcją jest umożliwienie ukrywania wiadomości. Oznacza to, że jeśli klient skontaktował się z Tobą wcześniej przez formularz przedczatu / okno czatu, wiadomość powitalna zostanie ukryta. Istnieją inne inteligentne funkcje, takie jak: włącz pozostawianie wiadomości offline, ukryj przycisk rozpoczęcia czatu ponownie i nie tylko!

Te ustawienia umożliwiają dostosowanie Portalu klienta w celu zapewnienia lepszej obsługi klienta. Poza tym pomagają agentom zarządzać artykułami z Bazy wiedzy, forami, tablicami sugestii.

Wypróbuj LiveAgent ZA DARMO

Obsługuj wszystkie zapytania klientów z jednego interfejsu. Zacznij od razu ulepszać obsługę klienta dzięki 14-dniowemu bezpłatnemu okresowi próbnemu!

Nasza strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z niej, zakładamy, że wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności. polityka prywatności i plików cookies.

×
Umów się na indywidualną rozmowę i zobacz, jakie korzyści LiveAgent może przynieść Twojej firmie.

Jesteśmy dostępni w wielu terminach

Umów się na demo