Centrum obsługi połączeń wychodzących

Co to jest call center wychodzące?

W przeciwieństwie do centrum telefonicznego przychodzącego, które służy głównie do odbierania połączeń, centrum telefoniczne wychodzące służy do wykonywania połączeń wychodzących do potencjalnych klientów i obecnych klientów w imieniu Twojej firmy. Tradycyjnie call center wychodzące koncentrowało się głównie na telemarketingu i docieraniu do klientów w celu dosprzedaży. Jednak ze względu na wpływ przepisów i presję klientów na zimne telefony, w ostatnich latach zaobserwowano rosnącą liczbę połączeń wychodzących wykonywanych do obecnych klientów w celu zapewnienia proaktywnej obsługi klienta.

Do czego służą call center wychodzące?

Obecnie najpopularniejsze usługi centrum połączeń wychodzących obejmują:

 • Generowanie leadów i rozmowy sprzedażowe do potencjalnych klientów
 • Połączenia cross-sellingowe i up-sellingowe z obecnymi klientami
 • Połączenia związane z utrzymaniem klientów (zarządzanie odnowieniami)
 • Proaktywna obsługa klienta (np. informowanie klientów o przerwach w świadczeniu usług, opóźnieniach itp.)
 • Zaplanowane oddzwonienia do klientów
 • Badanie rynku i zbieranie informacji
 • Opinie klientów i badania satysfakcji klientów
 • Ustawienie terminu
 • Windykacja

Centra obsługi połączeń wychodzących są zwykle włączane przez oprogramowanie do obsługi połączeń w chmurze i mają na celu pomóc firmom w aktywnym nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi i obecnymi klientami w celu zwiększenia sprzedaży. Oczekuje się, że agenci wychodzącego call center będą wykonywać duże ilości połączeń na godzinę – ta czynność jest zwykle możliwa dzięki użyciu różnych typów dialerów. Niektóre kluczowe dane call center wychodzące, które należy mierzyć, to zamknięcie pierwszego połączenia, współczynnik konwersji, połączenia na agenta, połączenia na konto, współczynnik trafień, czas wstrzymania, współczynnik porzuconych połączeń, średnia długość połączenia, współczynnik zamykania listy, jakość/etykieta połączeń i przychód z udanego połączenia.

Youtube video: Call Center Software Demo | LiveAgent

Wyzwania, przed którymi stoją centra obsługi połączeń wychodzących

Call center wychodzące może stawić czoła wielu charakterystycznym wyzwaniom. Ponieważ charakter połączeń wychodzących jest w przeważającej mierze uciążliwy i wynika z potrzeb firm, a nie klientów (z wyjątkiem żądań oddzwonienia i proaktywnej obsługi klienta), klienci są bardziej skłonni do defensywy i ostrożności wobec połączenia. Oznacza to, że rozmowy wychodzące mogą być dość stresujące dla agentów, ponieważ stale muszą radzić sobie z uporczywą odmową, brakiem zainteresowania lub niegrzecznością.

Oprócz zarządzania delikatną równowagą między byciem mile widzianą przerwą a niepożądaną uciążliwością, wychodzące centra obsługi muszą przestrzegać przepisów, takich jak rejestry Telephone Consumer Protection Act (TCPA) i Do Not Call (DNC), co wymaga starannie zaplanowanego strategia docierania.

Memy z call center

Korzyści z korzystania z oprogramowania do obsługi połączeń wychodzących

Zwiększ sprzedaż i przychody

Generuj większą sprzedaż, docierając do potencjalnych potencjalnych klientów lub maksymalizuj życiową wartość klienta, wykorzystując możliwości sprzedaży dodatkowej lub krzyżowej.

Zatrzymaj więcej klientów

Jeśli chodzi o produkty lub odnowienia usług, rozmowa telefoniczna może być świetnym sposobem na zameldowanie się z klientem, prowadzenie prawdziwej rozmowy i zapobieganie odpływowi klientów .

Strategie zwiększania sprzedaży

Popraw jakość obsługi klienta

Popraw ogólną obsługę klienta i jego wrażenia, proaktywnie docierając do klientów, zanim zorientują się, że wystąpił problem lub zanim będą musieli poprosić o pomoc.

Uzyskaj opinie klientów

Dzwonienie to wysoce spersonalizowany sposób uzyskania opinii klientów. Usprawnij proces dzięki połączeniom wychodzącym i uzyskaj więcej informacji dzięki szczegółowej rozmowie.

Ranking agentów

Zwiększ wydajność agenta

Dzięki oprogramowaniu outbound contact center agenci zawsze mają dostęp do danych każdego klienta, co pozwala na bardziej wydajne, kompleksowe i spersonalizowane interakcje.

Śledź ważne dane

Śledź krytyczne wskaźniki i kluczowe wskaźniki call center, aby uzyskać pełny wgląd w to, jak radzą sobie Twoje zespoły sprzedaży i obsługi klienta oraz gdzie potrzebne są ulepszenia.

Śledź ważne dane - App - Uploads - 2019 - 10 - Screenshot 2021 03 23 At 11.46.16.png

Start your free trial today

Design your own outbound call center and improve your outreach today. Curious about all the opportunities?

Jakie funkcje wychodzącego call center ma LiveAgent?

Oparte na chmurze oprogramowanie call center LiveAgent obsługuje zarówno przychodzące, jak i wychodzące funkcje call center. Oznacza to, że może być skutecznie używany przez zespoły obsługi klienta i sprzedaży w celu dotarcia do potencjalnych klientów, potencjalnych lub obecnych klientów.

Funkcja „kliknij, aby połączyć”

Internetowe centrum telefoniczne LiveAgent ma możliwość dzwonienia pod dowolny numer telefonu w sieci. Inicjuj połączenia wychodzące do potencjalnych klientów — bezpośrednio z pulpitu LiveAgent podczas odwiedzania stron internetowych potencjalnych klientów. Ta funkcja może być bardzo pomocna dla zespołów sprzedażowych. Umożliwia agentom prowadzenie większej liczby rozmów i skraca czas poświęcany na ręczne wybieranie numeru.

inbound-call-LiveAgent

Dogłębne analizy klientów

Oprogramowanie call center LiveAgent oferuje wbudowany CRM i integruje się z innymi głównymi dostawcami CRM. CRM zapewnia Twoim agentom natychmiastowy dostęp do kompleksowych informacji o klientach, w tym danych osobowych każdego klienta, poprzednich zakupów i historii usług. Mając te informacje pod ręką, mogą skutecznie sprzedawać w górę lub w krzyżu odpowiednie produkty/usługi lub oferować proaktywną obsługę klienta.

CRM

Nieograniczone nagrania rozmów

Dzięki nieograniczonym nagraniom rozmów agenci mogą bezpiecznie przechowywać wszystkie połączenia klientów i wiadomości poczty głosowej oraz uzyskiwać do nich dostęp w razie potrzeby bezpośrednio na swoim koncie LiveAgent. Może to być niezwykle przydatne, gdy agenci potrzebują przypomnienia o tym, co wydarzyło się w poprzednich interakcjach, aby dotrzeć do klientów z odpowiednimi ofertami.

Nieograniczone nagrania połączeń

Analityka call center

wbudowany moduł analiz w LiveAgent śledzi różne wskaźniki i wskaźniki KPI w centrum obsługi telefonicznej. Generuj różne raporty, aby uzyskać pełny przegląd tego, jak działa Twoje call center, w tym szczegółowe statystyki dla każdego z Twoich agentów. Pomoże Ci to zidentyfikować obszary, które wymagają ulepszenia, wzmocnić agentów o wysokiej wydajności i wesprzeć tych, którzy tego potrzebują.

call-center-software-LiveAgent

Jak skonfigurować oprogramowanie centrum obsługi połączeń wychodzących LiveAgent

Wychodzące call center LiveAgent można skonfigurować w ciągu kilku minut.

 1. Zaloguj się do swojego konta LiveAgent i kliknij Zadzwoń
 2. Kliknij Numery
 3. Kliknij pomarańczowy przycisk Utwórz
Utwórz przycisk połączenia
 1. Wybierz swojego dostawcę VOIP (dostawcę VOIP, od którego kupiłeś numer telefonu)
Voyced-VoIP-dostawca-LiveAgent
 1. Wpisz nazwę (może być dowolna, musisz tylko zapamiętać, jaki to numer)
 2. Wybierz dział, do którego będą kierowane połączenia przychodzące na ten numer
 3. Wprowadź prefiks wybierania numeru
 4. Zaznacz pole wyboru Nagrywaj rozmowy, jeśli chcesz nagrywać wszystkie połączenia przychodzące/wychodzące z tego numeru telefonu
 5. Wpisz swoje dane uwierzytelniające od dostawcy VoIP (nazwa hosta, nazwa użytkownika, hasło)
 6. Kliknij Dodaj
  Jeśli numer telefonu został pomyślnie dodany i jest aktywny, obok niego pojawi się zielona kropka.
 7. Następnie kliknij przycisk Edytuj i kliknij IVR.

Skonfiguruj swoje IVR/wiadomości powitalne, korzystając z tego przewodnika IVR (wiadomości powitalne/offline).

 1. Po zakończeniu konfiguracji IVR kliknij Konfiguracja
 2. Kliknij Połączenie
 3. Kliknij Ustawienia
 4. Zmień ustawienia zgodnie z własnymi preferencjami i kliknij Zapisz
 5. Skorzystaj z tego przewodnika, aby dodać swój sprzęt i oprogramowanie do ekranu Urządzenia
 6. Następnie przekaż ten przewodnik swoim agentom, aby mogli skonfiguruj preferowane urządzenia do odbierania połączeń

Wypróbuj LiveAgent już dziś​

Oferujemy usługi migracji concierge z najpopularniejszych rozwiązań obsługi technicznej.

Ponad 3000 opinii Trustpilot GetApp G2 Crowd

Frequently asked questions

Co to jest oprogramowanie do obsługi połączeń wychodzących?

W przeciwieństwie do oprogramowania do obsługi połączeń przychodzących, które służy do obsługi połączeń przychodzących od klientów, oprogramowanie do obsługi połączeń wychodzących ma na celu pomóc firmom w efektywnym zarządzaniu dużą liczbą połączeń wychodzących i zapewnieniu dużego zasięgu klientów. Autodialer, nagrywanie połączeń, narzędzia do raportowania połączeń, integracje z CRM to tylko niektóre z kluczowych funkcji oferowanych przez rozwiązania oprogramowania do obsługi połączeń wychodzących.

Jakie są główne zalety oprogramowania do obsługi połączeń wychodzących?

Systemy oprogramowania do obsługi połączeń wychodzących wykorzystują różne narzędzia do wybierania numerów, aby zautomatyzować proces wybierania numeru i umożliwić agentom wykonywanie większej liczby połączeń w krótszym czasie — bardziej efektywnie niż w przypadku prostego systemu telefonicznego dla firm. Zapewnia to zwiększoną produktywność agentów i większe przychody ze sprzedaży dla firm.

Kto korzysta z oprogramowania do obsługi połączeń wychodzących?

Oprogramowanie do obsługi połączeń wychodzących jest używane głównie przez zespoły sprzedażowe do wykonywania zimnych i ciepłych rozmów sprzedażowych w celu oferowania produktów lub usług firmy potencjalnym klientom oraz dosprzedaży/sprzedaży krzyżowej obecnym klientom. Może być również używany przez zespoły obsługi klienta do proaktywnej obsługi klienta.

W jaki sposób oprogramowanie do obsługi połączeń wychodzących może pomóc zespołom obsługi klienta?

Oprogramowanie do obsługi połączeń wychodzących może być bardzo wydajnym narzędziem obsługi klienta zarówno dla firm B2B, jak i B2C. Docierając do klientów i oferując proaktywne, spersonalizowane wsparcie, zespoły obsługi klienta mogą zmniejszyć liczbę połączeń przychodzących i poprawić ogólną jakość obsługi klienta.

Potrzebujesz oprogramowania do obsługi połączeń przychodzących lub wychodzących?

Jeśli potrzebujesz oprogramowania centrum obsługi telefonicznej głównie do obsługi połączeń przychodzących z klientami — powinieneś wybrać narzędzia centrum obsługi przychodzącej. Jeśli szukasz oprogramowania do call center do generowania leadów wychodzących i połączeń sprzedażowych, w większości - powinieneś sięgnąć po narzędzia outbound call center. Możesz również rozważyć mieszane rozwiązania oprogramowania dla call center, które obejmują zarówno funkcje call center przychodzące, jak i wychodzące.

Wróć do słownika Utwórz BEZPŁATNE konto

Nasza strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z niej, zakładamy, że wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności. polityka prywatności i plików cookies.