New web SEO checklist

Lista kontrolna SEO dla nowych stron internetowych

Nawigacja

Lista kontrolna SEO dla nowych stron internetowych

97
Zwiń wszystko Rozwiń wszystko

Masz zamiar uruchomić nową stronę internetową? Jeśli tak, najpierw sprawdź tę listę kontrolną optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Posiadanie dobrze zoptymalizowanej strony internetowej ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wysokich pozycji w wyszukiwarkach i zwiększenia ruchu. W tej liście kontrolnej omówimy najważniejsze kroki, które należy podjąć, aby Twoja witryna była przyjazna dla SEO od pierwszego dnia.

Znaczenie listy kontrolnej SEO dla nowych stron internetowych

Jeśli dopiero zaczynasz z nową witryną, ważne jest, aby poświęcić czas na optymalizację jej pod kątem wyszukiwarek i uwzględnienie czynników rankingowych. Dobrą wiadomością jest to, że pozycjonowanie strony internetowej nie musi być trudne i w większości przypadków można to zrobić dość szybko.

Przy odrobinie wysiłku możesz sprawić, że Twoja witryna będzie bardziej widoczna dla wyszukiwarek i zacząć generować sama większy ruch organiczny.

Kto może skorzystać z listy kontrolnej SEO dla nowych stron internetowych?

Ten przewodnik SEO jest przeznaczony dla właścicieli firm i witryn, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nową witryną. Jednak nawet jeśli Twoja witryna ma już kilka lat, zawsze dobrze jest przejrzeć te kroki, aby upewnić się, że korzystasz ze wszystkich najnowszych technik optymalizacji wyszukiwarek.

Więc jakie są kluczowe kroki, które musisz podjąć?

Jak przeprowadzić SEO dla nowych stron internetowych

Lista kontrolna SEO dla nowych stron internetowych

Optymalizacja wyszukiwarek zaczyna się od badania słów kluczowych.

Dlaczego badanie słów kluczowych jest ważne?

Dopóki nie przeprowadzisz odpowiedniego badania słów kluczowych, nie uzyskasz pozycji w rankingu pod kątem właściwych wyszukiwanych haseł. W rezultacie Twoja witryna nie uzyska wystarczającego ruchu, co oznacza, że ​​nie będzie konwertować tak dobrze, jak by mogła.

Przeprowadzanie badania słów kluczowych jest niezbędne

Jak przeprowadzić badanie słów kluczowych?

Najpierw warto określić temat swojej witryny. Gdy masz ogólne pojęcie o tym, o czym jest Twoja witryna, możesz zacząć identyfikować docelowe słowa kluczowe, które są odpowiednie dla Twojej treści.

Możesz również korzystać z samych wyszukiwarek, aby znaleźć słowa kluczowe, których ludzie faktycznie używają do wyszukiwania informacji online. Na przykład, jeśli chcesz kierować reklamy na słowo kluczowe „pizza”, wpisz je w Google i zobacz, jakie inne powiązane słowa kluczowe pojawiają się w wynikach.

Możesz także monitorować wzmianki o marce i słowa kluczowe konkurencji, aby dowiedzieć się, na co celują inni. Gdy masz już docelową listę słów kluczowych, możesz zacząć włączać je do treści i architektury witryny.

Jakich narzędzi użyć do badania słów kluczowych?

 • Planer słów kluczowych Google Ads to bezpłatne narzędzie, które pozwala zidentyfikować słowa kluczowe związane z Twoją firmą, dowiedzieć się, jak często są one wyszukiwane i sprawdzić, jak bardzo są konkurencyjne.
 • Słowo kluczowe Moz Explorer to płatne narzędzie, które pozwala przeprowadzić bardziej dogłębne badanie słów kluczowych. Dostarcza danych na temat liczby wyszukiwań, konkurencji i innych czynników, które mogą pomóc w ustaleniu, czy dane słowo kluczowe jest warte kierowania.
 • narzędzia do monitorowania mediów, takie jak Mediatoolkit do śledzenia niepowiązanych wzmianek i sprawdzania, co mówią ludzie o Twojej marce.

To jeden z najważniejszych kroków w optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek. Wybierając nazwę domeny, upewnij się, że dokładnie opisuje ona Twoją firmę lub witrynę.

Których narzędzi użyć do sprawdzenia szybkości ładowania witryny?

 • Narzędzie Google PageSpeed ​​Insights, które daje wynik i sugestie, jak poprawić szybkość ładowania
 • Narzędzie do testowania szybkości Pingdom

Czas działania Twojej witryny odnosi się do jej dostępności i dostępności.

Dlaczego długi czas pracy jest ważny?

Przestój to coś, co zdarza się sporadycznie podczas konserwacji systemu. Żaden gość, który odwiedza Twoją domenę, nie może uzyskać dostępu do Twojej witryny, gdy jest ona wyłączona.

Może to skutkować karami dla wyszukiwarek, czyniąc Cię niewidocznym dla użytkowników. Stanowi to prawdziwy problem, ale do pewnego stopnia możesz temu zapobiec.

Sprawdź wysoką dostępność
Strona usług statusu LiveAgent

Co można zrobić, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić długi czas działania swojej witryny:

 • użyj niezawodnej firmy hostingowej
 • wybierz serwer, który nie jest przeciążony
 • użyj wtyczek buforujących
 • zminimalizuj swoje pliki JavaScript i CSS
 • zapewnij bezpieczeństwo witryny

Których narzędzi użyć, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

 • UptimeRobot wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail, jeśli Twoja witryna przestanie działać

Łącząc jedną stronę swojej witryny z inną, tworzysz linki przychodzące. Linki wychodzące to te, które kierują do innych stron internetowych.

Dlaczego budowanie linków jest ważne?

Taktyki budowania linków są ważne, ponieważ pomagają zwiększyć autorytet i widoczność Twojej witryny. Wysokiej jakości linki zwrotne informują wyszukiwarki, że Twoja witryna jest wiarygodnym źródłem informacji.

Twórz i utrzymuj linki dla lepszego SEO

Jak tworzyć linki do innych stron?

Istnieje kilka sposobów łączenia się z innymi stronami w Twojej witrynie. Możesz użyć kotwicy, która jest linkiem (ukrytym w tekście), który prowadzi do innej strony. Innym sposobem na to jest użycie adresu URL strony, do której chcesz utworzyć link. Możesz także utworzyć hiperlink, który jest specjalnym rodzajem linku, który otworzy się w nowym oknie.

l
 • Yoast SEO
 • Wtyczka All in One SEO Pack

Utrzymanie dobrej kondycji witryny jest niezbędne dla dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego śledzenie wydajności witryny jest ważne?

 • aby upewnić się, że Twoja witryna jest przemierzana i indeksowana przez wyszukiwarki
 • w celu śledzenia wszelkich zmian w rankingu Twojej witryny dla niektórych słów kluczowych lub fraz
 • w jakim stopniu i od gdzie Twoja witryna generuje ruch

Jaki jest najlepszy sposób śledzenia wydajności witryny?

Istnieje wiele różnych sposobów śledzenia kondycji Twojej witryny pod kątem jej wydajności, ale jednym z najskuteczniejszych jest Google Analytics. Ta bezpłatna usługa zapewnia mnóstwo informacji o wydajności Twojej witryny, w tym:

 • ile masz odwiedzających,
 • skąd pochodzą Twoi odwiedzający,
 • jakie strony odwiedzają
 • jak długo przebywają Twoja witryna
 • jakie wyszukiwane hasła prowadzą użytkowników do Twojej witryny

Google Analytics to potężne narzędzie i warto z niego korzystać, jeśli chcesz poprawić SEO swojej witryny. Pamiętaj, aby skonfigurować konto i dodać kod śledzenia do swojej witryny, aby móc rozpocząć monitorowanie wydajności witryny.

Przykład Google Analytics

Których narzędzi użyć do śledzenia wydajności witryny?

 • Google Analytics
 • Narzędzia dla webmasterów Bing
 • Audyt SEO

Media społecznościowe są ważne, jeśli chodzi o SEO i mogą mieć ogromny wpływ, zwłaszcza na nowe strony internetowe.

Dlaczego media społecznościowe są ważne dla SEO?

Interakcja z użytkownikami i publikowanie regularnych treści w mediach społecznościowych pomoże Ci zbudować zaufanie do marki w Internecie (co pomaga w SEO). Media społecznościowe mogą również poprawić SEO, zdobywając naturalne linki.

Media społecznościowe będą kierować naturalny ruch na Twoją stronę

Jak radzić sobie z widocznością w mediach społecznościowych, aby poprawić SEO?

Udostępnij interesujący fragment treści w swoich mediach społecznościowych. Może zostać przekazany innym użytkownikom i w rezultacie pojawić się w zewnętrznych źródłach, takich jak fora.

Budowanie linków jest kluczowym aspektem skutecznego pozycjonowania, więc pozyskiwanie linków w ten sposób poprawia SEO. Wykorzystaj to i postaraj się dać jak najwięcej okazji do interakcji ze swoimi obserwatorami (publikuj angażujące treści, korzystaj z filmów, baw się tym procesem twórczym).

Regularnie odpowiadaj na ich pytania, komentarze i opinie – LiveAgent może być tutaj przydatny. Sprawdź to oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych, które gromadzi wszystkie interakcje w jednej skrzynce odbiorczej, dzięki czemu możesz nimi zarządzać z jednego miejsca. W rezultacie utrzymywanie kontaktu z klientami będzie łatwiejsze.

Jakie są najlepsze narzędzia do bycia widocznym w mediach społecznościowych?

Jeśli chodzi o optymalizację witryny pod kątem SEO, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google. Dobrą wiadomością jest to, że większość popularnych platform internetowych zawiera funkcje, które pomagają być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Dlaczego sprawdzanie najnowszych aktualizacji Google jest ważne?

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem bieżącej wersji algorytmu Google, może wystąpić spadek ruchu. Sprawdzając najnowsze aktualizacje algorytmu Google, możesz upewnić się, że Twoja witryna jest skonfigurowana w sposób, który poprawia SEO i minimalizuje ryzyko karania przez Google.

Nie zapomnij być zawsze na bieżąco (źródło: ezoic.com)

Jak być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google?

Musisz obserwować najnowsze aktualizacje Google, czytając blogi takie jak MOZ, Search Engine Land i inne. Dodatkowo powinieneś monitorować, co działa, a co nie jest w Twojej witrynie za pomocą Google Analytics lub innego narzędzia analitycznego.

Jakich narzędzi użyć do sprawdzania najnowszych aktualizacji Google?

 • Konsola wyszukiwania Google
 • Google Analytics
 • Narzędzia Google dla webmasterów
 • MozCast

Regularnie sprawdzaj błędy i naprawiaj je tak szybko, jak to możliwe.

Dlaczego wykrywanie technicznych błędów SEO jest ważne?

Techniczne błędy SEO mogą uniemożliwić Twojej witrynie osiągnięcie wysokich pozycji w SERP. W niektórych przypadkach takie błędy mogą nawet spowodować zablokowanie Twojej witryny przez Google, dlatego ważne jest, aby je wykryć i naprawić tak szybko, jak to możliwe.

Spróbuj wykryć wszystkie błędy SEO i poprawić swój ranking

Jak wykryć techniczne błędy SEO?

 • zidentyfikuj wewnętrzne linki i budowanie linków zewnętrznych
 • rozpoznaj cienkie treści
 • skanuj w celu optymalizacji słów kluczowych
 • upewnij się, że metatagi są zoptymalizowane
 • sprawdź duplikaty treści
 • rozwiąż uszkodzone linki

Których narzędzi użyć do wykrywania i naprawiania technicznych błędów SEO?

 • Google Search Console pomaga znaleźć i naprawić błędy w Twojej witrynie.
 • Google Analytics zapewnia informacje o ruchu w Twojej witrynie, w tym o tym, które strony zawierają najwięcej błędów.
 • Screaming Frog SEO Spider indeksuje Twoją witrynę i znajduje wszelkie błędy, które mogą mieć wpływ na Twój ranking.

Dobrze zoptymalizowane metaopisy i tagi tytułowe to bardzo cenione aspekty procesu SEO. Aby w pełni to wykorzystać, upewnij się, że tagi tytułu i meta opisy Twojej witryny są charakterystyczne.

Dlaczego oryginalne tagi tytułu i metaopisy są ważne?

Niestandardowe tagi tytułu i opisy meta pomagają Ci uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Pomagają również poprawić współczynniki klikalności, co może skutkować wyższą jakością ruchu i konwersji.

Metaopis i tagi tytułu są bardzo ważne

Jak tworzyć unikalne tagi tytułu i metaopisy?

 • użyj różnych słów kluczowych dla każdej strony
 • napisz unikalny opis dla każdej strony
 • użyj chwytliwych nagłówków, aby zachęcić ludzi do kliknięcia Twojego linku

Których narzędzi użyć do tworzenia unikalnych tagów tytułów i metaopisów?

 • Generator metaopisów firmy Frase
 • Generator tagów tytułów wspomagany sztuczną inteligencją, np. Jarvis

Jednym z czynników, które Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu witryn, jest ich szybkość ładowania i czas reakcji serwera (jak długo trwa po wysłaniu żądania przez klienta internetowego).

Dlaczego sprawdzanie szybkości ładowania jest ważne?

Powolny czas reakcji serwera może negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika i spowodować opuszczenie witryny przez odwiedzających, a także zaszkodzić rankingowi SEO witryny.

Spróbuj zrobić wszystko, aby poprawić szybkość ładowania strony

Jak poprawić szybkość ładowania swojej witryny?

Po zidentyfikowaniu problemu z szybkością ładowania Twojej witryny możesz wykonać kilka czynności, aby ją poprawić.

 • optymalizuj obrazy (to jedna z najprostszych poprawek)
 • zminimalizuj pliki JavaScript i CSS
 • użyj wtyczki buforującej, aby poprawić szybkość ładowania witryny

Których narzędzi użyć do sprawdzenia szybkości ładowania witryny?

 • Narzędzie Google PageSpeed ​​Insights, które daje wynik i sugestie, jak poprawić szybkość ładowania
 • Narzędzie do testowania szybkości Pingdom

Czas działania Twojej witryny odnosi się do jej dostępności i dostępności.

Dlaczego długi czas pracy jest ważny?

Przestój to coś, co zdarza się sporadycznie podczas konserwacji systemu. Żaden gość, który odwiedza Twoją domenę, nie może uzyskać dostępu do Twojej witryny, gdy jest ona wyłączona.

Może to skutkować karami dla wyszukiwarek, czyniąc Cię niewidocznym dla użytkowników. Stanowi to prawdziwy problem, ale do pewnego stopnia możesz temu zapobiec.

Sprawdź wysoką dostępność
Strona usług statusu LiveAgent

Co można zrobić, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić długi czas działania swojej witryny:

 • użyj niezawodnej firmy hostingowej
 • wybierz serwer, który nie jest przeciążony
 • użyj wtyczek buforujących
 • zminimalizuj swoje pliki JavaScript i CSS
 • zapewnij bezpieczeństwo witryny

Których narzędzi użyć, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

 • UptimeRobot wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail, jeśli Twoja witryna przestanie działać

Łącząc jedną stronę swojej witryny z inną, tworzysz linki przychodzące. Linki wychodzące to te, które kierują do innych stron internetowych.

Dlaczego budowanie linków jest ważne?

Taktyki budowania linków są ważne, ponieważ pomagają zwiększyć autorytet i widoczność Twojej witryny. Wysokiej jakości linki zwrotne informują wyszukiwarki, że Twoja witryna jest wiarygodnym źródłem informacji.

Twórz i utrzymuj linki dla lepszego SEO

Jak tworzyć linki do innych stron?

Istnieje kilka sposobów łączenia się z innymi stronami w Twojej witrynie. Możesz użyć kotwicy, która jest linkiem (ukrytym w tekście), który prowadzi do innej strony. Innym sposobem na to jest użycie adresu URL strony, do której chcesz utworzyć link. Możesz także utworzyć hiperlink, który jest specjalnym rodzajem linku, który otworzy się w nowym oknie.

l
 • Yoast SEO
 • Wtyczka All in One SEO Pack

Utrzymanie dobrej kondycji witryny jest niezbędne dla dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego śledzenie wydajności witryny jest ważne?

 • aby upewnić się, że Twoja witryna jest przemierzana i indeksowana przez wyszukiwarki
 • w celu śledzenia wszelkich zmian w rankingu Twojej witryny dla niektórych słów kluczowych lub fraz
 • w jakim stopniu i od gdzie Twoja witryna generuje ruch

Jaki jest najlepszy sposób śledzenia wydajności witryny?

Istnieje wiele różnych sposobów śledzenia kondycji Twojej witryny pod kątem jej wydajności, ale jednym z najskuteczniejszych jest Google Analytics. Ta bezpłatna usługa zapewnia mnóstwo informacji o wydajności Twojej witryny, w tym:

 • ile masz odwiedzających,
 • skąd pochodzą Twoi odwiedzający,
 • jakie strony odwiedzają
 • jak długo przebywają Twoja witryna
 • jakie wyszukiwane hasła prowadzą użytkowników do Twojej witryny

Google Analytics to potężne narzędzie i warto z niego korzystać, jeśli chcesz poprawić SEO swojej witryny. Pamiętaj, aby skonfigurować konto i dodać kod śledzenia do swojej witryny, aby móc rozpocząć monitorowanie wydajności witryny.

Przykład Google Analytics

Których narzędzi użyć do śledzenia wydajności witryny?

 • Google Analytics
 • Narzędzia dla webmasterów Bing
 • Audyt SEO

Media społecznościowe są ważne, jeśli chodzi o SEO i mogą mieć ogromny wpływ, zwłaszcza na nowe strony internetowe.

Dlaczego media społecznościowe są ważne dla SEO?

Interakcja z użytkownikami i publikowanie regularnych treści w mediach społecznościowych pomoże Ci zbudować zaufanie do marki w Internecie (co pomaga w SEO). Media społecznościowe mogą również poprawić SEO, zdobywając naturalne linki.

Media społecznościowe będą kierować naturalny ruch na Twoją stronę

Jak radzić sobie z widocznością w mediach społecznościowych, aby poprawić SEO?

Udostępnij interesujący fragment treści w swoich mediach społecznościowych. Może zostać przekazany innym użytkownikom i w rezultacie pojawić się w zewnętrznych źródłach, takich jak fora.

Budowanie linków jest kluczowym aspektem skutecznego pozycjonowania, więc pozyskiwanie linków w ten sposób poprawia SEO. Wykorzystaj to i postaraj się dać jak najwięcej okazji do interakcji ze swoimi obserwatorami (publikuj angażujące treści, korzystaj z filmów, baw się tym procesem twórczym).

Regularnie odpowiadaj na ich pytania, komentarze i opinie – LiveAgent może być tutaj przydatny. Sprawdź to oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych, które gromadzi wszystkie interakcje w jednej skrzynce odbiorczej, dzięki czemu możesz nimi zarządzać z jednego miejsca. W rezultacie utrzymywanie kontaktu z klientami będzie łatwiejsze.

Jakie są najlepsze narzędzia do bycia widocznym w mediach społecznościowych?

 • oprogramowanie do zarządzania mediami społecznościowymi, np. Kontentino
 • Oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych LiveAgent

Których narzędzi użyć do tłumaczenia witryny?

 • Tłumacz Google, który jest bezpłatny i umożliwia tłumaczenie tekstu, stron internetowych i dokumentów.
 • Bing Translator oferuje również bezpłatne tłumaczenia tekstu, stron internetowych i dokumentów
 • Wtyczka WordPress Translation pomaga w łatwym tłumaczeniu witryny WordPress na różne języki.

Jeśli chodzi o optymalizację witryny pod kątem SEO, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google. Dobrą wiadomością jest to, że większość popularnych platform internetowych zawiera funkcje, które pomagają być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Dlaczego sprawdzanie najnowszych aktualizacji Google jest ważne?

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem bieżącej wersji algorytmu Google, może wystąpić spadek ruchu. Sprawdzając najnowsze aktualizacje algorytmu Google, możesz upewnić się, że Twoja witryna jest skonfigurowana w sposób, który poprawia SEO i minimalizuje ryzyko karania przez Google.

Nie zapomnij być zawsze na bieżąco (źródło: ezoic.com)

Jak być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google?

Musisz obserwować najnowsze aktualizacje Google, czytając blogi takie jak MOZ, Search Engine Land i inne. Dodatkowo powinieneś monitorować, co działa, a co nie jest w Twojej witrynie za pomocą Google Analytics lub innego narzędzia analitycznego.

Jakich narzędzi użyć do sprawdzania najnowszych aktualizacji Google?

 • Konsola wyszukiwania Google
 • Google Analytics
 • Narzędzia Google dla webmasterów
 • MozCast

Regularnie sprawdzaj błędy i naprawiaj je tak szybko, jak to możliwe.

Dlaczego wykrywanie technicznych błędów SEO jest ważne?

Techniczne błędy SEO mogą uniemożliwić Twojej witrynie osiągnięcie wysokich pozycji w SERP. W niektórych przypadkach takie błędy mogą nawet spowodować zablokowanie Twojej witryny przez Google, dlatego ważne jest, aby je wykryć i naprawić tak szybko, jak to możliwe.

Spróbuj wykryć wszystkie błędy SEO i poprawić swój ranking

Jak wykryć techniczne błędy SEO?

 • zidentyfikuj wewnętrzne linki i budowanie linków zewnętrznych
 • rozpoznaj cienkie treści
 • skanuj w celu optymalizacji słów kluczowych
 • upewnij się, że metatagi są zoptymalizowane
 • sprawdź duplikaty treści
 • rozwiąż uszkodzone linki

Których narzędzi użyć do wykrywania i naprawiania technicznych błędów SEO?

 • Google Search Console pomaga znaleźć i naprawić błędy w Twojej witrynie.
 • Google Analytics zapewnia informacje o ruchu w Twojej witrynie, w tym o tym, które strony zawierają najwięcej błędów.
 • Screaming Frog SEO Spider indeksuje Twoją witrynę i znajduje wszelkie błędy, które mogą mieć wpływ na Twój ranking.

Dobrze zoptymalizowane metaopisy i tagi tytułowe to bardzo cenione aspekty procesu SEO. Aby w pełni to wykorzystać, upewnij się, że tagi tytułu i meta opisy Twojej witryny są charakterystyczne.

Dlaczego oryginalne tagi tytułu i metaopisy są ważne?

Niestandardowe tagi tytułu i opisy meta pomagają Ci uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Pomagają również poprawić współczynniki klikalności, co może skutkować wyższą jakością ruchu i konwersji.

Metaopis i tagi tytułu są bardzo ważne

Jak tworzyć unikalne tagi tytułu i metaopisy?

 • użyj różnych słów kluczowych dla każdej strony
 • napisz unikalny opis dla każdej strony
 • użyj chwytliwych nagłówków, aby zachęcić ludzi do kliknięcia Twojego linku

Których narzędzi użyć do tworzenia unikalnych tagów tytułów i metaopisów?

 • Generator metaopisów firmy Frase
 • Generator tagów tytułów wspomagany sztuczną inteligencją, np. Jarvis

Jednym z czynników, które Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu witryn, jest ich szybkość ładowania i czas reakcji serwera (jak długo trwa po wysłaniu żądania przez klienta internetowego).

Dlaczego sprawdzanie szybkości ładowania jest ważne?

Powolny czas reakcji serwera może negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika i spowodować opuszczenie witryny przez odwiedzających, a także zaszkodzić rankingowi SEO witryny.

Spróbuj zrobić wszystko, aby poprawić szybkość ładowania strony

Jak poprawić szybkość ładowania swojej witryny?

Po zidentyfikowaniu problemu z szybkością ładowania Twojej witryny możesz wykonać kilka czynności, aby ją poprawić.

 • optymalizuj obrazy (to jedna z najprostszych poprawek)
 • zminimalizuj pliki JavaScript i CSS
 • użyj wtyczki buforującej, aby poprawić szybkość ładowania witryny

Których narzędzi użyć do sprawdzenia szybkości ładowania witryny?

 • Narzędzie Google PageSpeed ​​Insights, które daje wynik i sugestie, jak poprawić szybkość ładowania
 • Narzędzie do testowania szybkości Pingdom

Czas działania Twojej witryny odnosi się do jej dostępności i dostępności.

Dlaczego długi czas pracy jest ważny?

Przestój to coś, co zdarza się sporadycznie podczas konserwacji systemu. Żaden gość, który odwiedza Twoją domenę, nie może uzyskać dostępu do Twojej witryny, gdy jest ona wyłączona.

Może to skutkować karami dla wyszukiwarek, czyniąc Cię niewidocznym dla użytkowników. Stanowi to prawdziwy problem, ale do pewnego stopnia możesz temu zapobiec.

Sprawdź wysoką dostępność
Strona usług statusu LiveAgent

Co można zrobić, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić długi czas działania swojej witryny:

 • użyj niezawodnej firmy hostingowej
 • wybierz serwer, który nie jest przeciążony
 • użyj wtyczek buforujących
 • zminimalizuj swoje pliki JavaScript i CSS
 • zapewnij bezpieczeństwo witryny

Których narzędzi użyć, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

 • UptimeRobot wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail, jeśli Twoja witryna przestanie działać

Łącząc jedną stronę swojej witryny z inną, tworzysz linki przychodzące. Linki wychodzące to te, które kierują do innych stron internetowych.

Dlaczego budowanie linków jest ważne?

Taktyki budowania linków są ważne, ponieważ pomagają zwiększyć autorytet i widoczność Twojej witryny. Wysokiej jakości linki zwrotne informują wyszukiwarki, że Twoja witryna jest wiarygodnym źródłem informacji.

Twórz i utrzymuj linki dla lepszego SEO

Jak tworzyć linki do innych stron?

Istnieje kilka sposobów łączenia się z innymi stronami w Twojej witrynie. Możesz użyć kotwicy, która jest linkiem (ukrytym w tekście), który prowadzi do innej strony. Innym sposobem na to jest użycie adresu URL strony, do której chcesz utworzyć link. Możesz także utworzyć hiperlink, który jest specjalnym rodzajem linku, który otworzy się w nowym oknie.

l
 • Yoast SEO
 • Wtyczka All in One SEO Pack

Utrzymanie dobrej kondycji witryny jest niezbędne dla dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego śledzenie wydajności witryny jest ważne?

 • aby upewnić się, że Twoja witryna jest przemierzana i indeksowana przez wyszukiwarki
 • w celu śledzenia wszelkich zmian w rankingu Twojej witryny dla niektórych słów kluczowych lub fraz
 • w jakim stopniu i od gdzie Twoja witryna generuje ruch

Jaki jest najlepszy sposób śledzenia wydajności witryny?

Istnieje wiele różnych sposobów śledzenia kondycji Twojej witryny pod kątem jej wydajności, ale jednym z najskuteczniejszych jest Google Analytics. Ta bezpłatna usługa zapewnia mnóstwo informacji o wydajności Twojej witryny, w tym:

 • ile masz odwiedzających,
 • skąd pochodzą Twoi odwiedzający,
 • jakie strony odwiedzają
 • jak długo przebywają Twoja witryna
 • jakie wyszukiwane hasła prowadzą użytkowników do Twojej witryny

Google Analytics to potężne narzędzie i warto z niego korzystać, jeśli chcesz poprawić SEO swojej witryny. Pamiętaj, aby skonfigurować konto i dodać kod śledzenia do swojej witryny, aby móc rozpocząć monitorowanie wydajności witryny.

Przykład Google Analytics

Których narzędzi użyć do śledzenia wydajności witryny?

 • Google Analytics
 • Narzędzia dla webmasterów Bing
 • Audyt SEO

Media społecznościowe są ważne, jeśli chodzi o SEO i mogą mieć ogromny wpływ, zwłaszcza na nowe strony internetowe.

Dlaczego media społecznościowe są ważne dla SEO?

Interakcja z użytkownikami i publikowanie regularnych treści w mediach społecznościowych pomoże Ci zbudować zaufanie do marki w Internecie (co pomaga w SEO). Media społecznościowe mogą również poprawić SEO, zdobywając naturalne linki.

Media społecznościowe będą kierować naturalny ruch na Twoją stronę

Jak radzić sobie z widocznością w mediach społecznościowych, aby poprawić SEO?

Udostępnij interesujący fragment treści w swoich mediach społecznościowych. Może zostać przekazany innym użytkownikom i w rezultacie pojawić się w zewnętrznych źródłach, takich jak fora.

Budowanie linków jest kluczowym aspektem skutecznego pozycjonowania, więc pozyskiwanie linków w ten sposób poprawia SEO. Wykorzystaj to i postaraj się dać jak najwięcej okazji do interakcji ze swoimi obserwatorami (publikuj angażujące treści, korzystaj z filmów, baw się tym procesem twórczym).

Regularnie odpowiadaj na ich pytania, komentarze i opinie – LiveAgent może być tutaj przydatny. Sprawdź to oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych, które gromadzi wszystkie interakcje w jednej skrzynce odbiorczej, dzięki czemu możesz nimi zarządzać z jednego miejsca. W rezultacie utrzymywanie kontaktu z klientami będzie łatwiejsze.

Jakie są najlepsze narzędzia do bycia widocznym w mediach społecznościowych?

 • oprogramowanie do zarządzania mediami społecznościowymi, np. Kontentino
 • Oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych LiveAgent
Właściwe słowa kluczowe zwiększą SEO

Jak znaleźć właściwe słowa kluczowe?

 • zastanów się, jakich haseł użyliby użytkownicy do wyszukiwania Twoich produktów lub usług
 • rozważ długie słowa kluczowe, które są konkretnymi i ukierunkowanymi wyrażeniami, które z większym prawdopodobieństwem przyniosą konwersje
 • włącz słowa kluczowe do treści, tytułów, metaopisów i tagów nagłówka swojej witryny

Których narzędzi użyć do kierowania na podstawowe słowa kluczowe?

 • Planer słów kluczowych Google Ads
 • SEMrush to narzędzie, które dostarcza szczegółowych informacji o konkurentach w Twojej witrynie, w tym o ich słowach kluczowych i strategiach reklamowych
 • Moz Keyword Explorer umożliwia znajdowanie słów kluczowych na podstawie zawartości Twojej witryny i mierzy trudność słowa kluczowego

Jeśli oferujesz swoje produkty lub usługi w wielu językach, ważne jest, aby przygotować swoją witrynę na te wersje językowe.

Dlaczego wielojęzyczne SEO jest ważne?

Ponieważ umożliwia dotarcie do zagranicznych odbiorców, którzy szukają informacji o Twoich produktach lub usługach w swoim ojczystym języku. Optymalizacja witryny pod kątem różnych języków może pomóc poprawić pozycję w rankingu również w zagranicznych wyszukiwarkach.

Przykład domen tłumaczeniowych
Tłumaczenia językowe LiveAgent

Jak przygotować różne wersje językowe strony internetowej?

 • użyj wtyczki lub narzędzia do tłumaczenia
 • upewnij się, że cała treść Twojej witryny jest dobrze przetłumaczona, w tym tytuły, opisy i obrazy
 • utwórz osobne strony dla każdego języka wersja Twojej witryny

Których narzędzi użyć do tłumaczenia witryny?

 • Tłumacz Google, który jest bezpłatny i umożliwia tłumaczenie tekstu, stron internetowych i dokumentów.
 • Bing Translator oferuje również bezpłatne tłumaczenia tekstu, stron internetowych i dokumentów
 • Wtyczka WordPress Translation pomaga w łatwym tłumaczeniu witryny WordPress na różne języki.

Jeśli chodzi o optymalizację witryny pod kątem SEO, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google. Dobrą wiadomością jest to, że większość popularnych platform internetowych zawiera funkcje, które pomagają być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Dlaczego sprawdzanie najnowszych aktualizacji Google jest ważne?

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem bieżącej wersji algorytmu Google, może wystąpić spadek ruchu. Sprawdzając najnowsze aktualizacje algorytmu Google, możesz upewnić się, że Twoja witryna jest skonfigurowana w sposób, który poprawia SEO i minimalizuje ryzyko karania przez Google.

Nie zapomnij być zawsze na bieżąco (źródło: ezoic.com)

Jak być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google?

Musisz obserwować najnowsze aktualizacje Google, czytając blogi takie jak MOZ, Search Engine Land i inne. Dodatkowo powinieneś monitorować, co działa, a co nie jest w Twojej witrynie za pomocą Google Analytics lub innego narzędzia analitycznego.

Jakich narzędzi użyć do sprawdzania najnowszych aktualizacji Google?

 • Konsola wyszukiwania Google
 • Google Analytics
 • Narzędzia Google dla webmasterów
 • MozCast

Regularnie sprawdzaj błędy i naprawiaj je tak szybko, jak to możliwe.

Dlaczego wykrywanie technicznych błędów SEO jest ważne?

Techniczne błędy SEO mogą uniemożliwić Twojej witrynie osiągnięcie wysokich pozycji w SERP. W niektórych przypadkach takie błędy mogą nawet spowodować zablokowanie Twojej witryny przez Google, dlatego ważne jest, aby je wykryć i naprawić tak szybko, jak to możliwe.

Spróbuj wykryć wszystkie błędy SEO i poprawić swój ranking

Jak wykryć techniczne błędy SEO?

 • zidentyfikuj wewnętrzne linki i budowanie linków zewnętrznych
 • rozpoznaj cienkie treści
 • skanuj w celu optymalizacji słów kluczowych
 • upewnij się, że metatagi są zoptymalizowane
 • sprawdź duplikaty treści
 • rozwiąż uszkodzone linki

Których narzędzi użyć do wykrywania i naprawiania technicznych błędów SEO?

 • Google Search Console pomaga znaleźć i naprawić błędy w Twojej witrynie.
 • Google Analytics zapewnia informacje o ruchu w Twojej witrynie, w tym o tym, które strony zawierają najwięcej błędów.
 • Screaming Frog SEO Spider indeksuje Twoją witrynę i znajduje wszelkie błędy, które mogą mieć wpływ na Twój ranking.

Dobrze zoptymalizowane metaopisy i tagi tytułowe to bardzo cenione aspekty procesu SEO. Aby w pełni to wykorzystać, upewnij się, że tagi tytułu i meta opisy Twojej witryny są charakterystyczne.

Dlaczego oryginalne tagi tytułu i metaopisy są ważne?

Niestandardowe tagi tytułu i opisy meta pomagają Ci uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Pomagają również poprawić współczynniki klikalności, co może skutkować wyższą jakością ruchu i konwersji.

Metaopis i tagi tytułu są bardzo ważne

Jak tworzyć unikalne tagi tytułu i metaopisy?

 • użyj różnych słów kluczowych dla każdej strony
 • napisz unikalny opis dla każdej strony
 • użyj chwytliwych nagłówków, aby zachęcić ludzi do kliknięcia Twojego linku

Których narzędzi użyć do tworzenia unikalnych tagów tytułów i metaopisów?

 • Generator metaopisów firmy Frase
 • Generator tagów tytułów wspomagany sztuczną inteligencją, np. Jarvis

Jednym z czynników, które Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu witryn, jest ich szybkość ładowania i czas reakcji serwera (jak długo trwa po wysłaniu żądania przez klienta internetowego).

Dlaczego sprawdzanie szybkości ładowania jest ważne?

Powolny czas reakcji serwera może negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika i spowodować opuszczenie witryny przez odwiedzających, a także zaszkodzić rankingowi SEO witryny.

Spróbuj zrobić wszystko, aby poprawić szybkość ładowania strony

Jak poprawić szybkość ładowania swojej witryny?

Po zidentyfikowaniu problemu z szybkością ładowania Twojej witryny możesz wykonać kilka czynności, aby ją poprawić.

 • optymalizuj obrazy (to jedna z najprostszych poprawek)
 • zminimalizuj pliki JavaScript i CSS
 • użyj wtyczki buforującej, aby poprawić szybkość ładowania witryny

Których narzędzi użyć do sprawdzenia szybkości ładowania witryny?

 • Narzędzie Google PageSpeed ​​Insights, które daje wynik i sugestie, jak poprawić szybkość ładowania
 • Narzędzie do testowania szybkości Pingdom

Czas działania Twojej witryny odnosi się do jej dostępności i dostępności.

Dlaczego długi czas pracy jest ważny?

Przestój to coś, co zdarza się sporadycznie podczas konserwacji systemu. Żaden gość, który odwiedza Twoją domenę, nie może uzyskać dostępu do Twojej witryny, gdy jest ona wyłączona.

Może to skutkować karami dla wyszukiwarek, czyniąc Cię niewidocznym dla użytkowników. Stanowi to prawdziwy problem, ale do pewnego stopnia możesz temu zapobiec.

Sprawdź wysoką dostępność
Strona usług statusu LiveAgent

Co można zrobić, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić długi czas działania swojej witryny:

 • użyj niezawodnej firmy hostingowej
 • wybierz serwer, który nie jest przeciążony
 • użyj wtyczek buforujących
 • zminimalizuj swoje pliki JavaScript i CSS
 • zapewnij bezpieczeństwo witryny

Których narzędzi użyć, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

 • UptimeRobot wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail, jeśli Twoja witryna przestanie działać

Łącząc jedną stronę swojej witryny z inną, tworzysz linki przychodzące. Linki wychodzące to te, które kierują do innych stron internetowych.

Dlaczego budowanie linków jest ważne?

Taktyki budowania linków są ważne, ponieważ pomagają zwiększyć autorytet i widoczność Twojej witryny. Wysokiej jakości linki zwrotne informują wyszukiwarki, że Twoja witryna jest wiarygodnym źródłem informacji.

Twórz i utrzymuj linki dla lepszego SEO

Jak tworzyć linki do innych stron?

Istnieje kilka sposobów łączenia się z innymi stronami w Twojej witrynie. Możesz użyć kotwicy, która jest linkiem (ukrytym w tekście), który prowadzi do innej strony. Innym sposobem na to jest użycie adresu URL strony, do której chcesz utworzyć link. Możesz także utworzyć hiperlink, który jest specjalnym rodzajem linku, który otworzy się w nowym oknie.

l
 • Yoast SEO
 • Wtyczka All in One SEO Pack

Utrzymanie dobrej kondycji witryny jest niezbędne dla dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego śledzenie wydajności witryny jest ważne?

 • aby upewnić się, że Twoja witryna jest przemierzana i indeksowana przez wyszukiwarki
 • w celu śledzenia wszelkich zmian w rankingu Twojej witryny dla niektórych słów kluczowych lub fraz
 • w jakim stopniu i od gdzie Twoja witryna generuje ruch

Jaki jest najlepszy sposób śledzenia wydajności witryny?

Istnieje wiele różnych sposobów śledzenia kondycji Twojej witryny pod kątem jej wydajności, ale jednym z najskuteczniejszych jest Google Analytics. Ta bezpłatna usługa zapewnia mnóstwo informacji o wydajności Twojej witryny, w tym:

 • ile masz odwiedzających,
 • skąd pochodzą Twoi odwiedzający,
 • jakie strony odwiedzają
 • jak długo przebywają Twoja witryna
 • jakie wyszukiwane hasła prowadzą użytkowników do Twojej witryny

Google Analytics to potężne narzędzie i warto z niego korzystać, jeśli chcesz poprawić SEO swojej witryny. Pamiętaj, aby skonfigurować konto i dodać kod śledzenia do swojej witryny, aby móc rozpocząć monitorowanie wydajności witryny.

Przykład Google Analytics

Których narzędzi użyć do śledzenia wydajności witryny?

 • Google Analytics
 • Narzędzia dla webmasterów Bing
 • Audyt SEO

Media społecznościowe są ważne, jeśli chodzi o SEO i mogą mieć ogromny wpływ, zwłaszcza na nowe strony internetowe.

Dlaczego media społecznościowe są ważne dla SEO?

Interakcja z użytkownikami i publikowanie regularnych treści w mediach społecznościowych pomoże Ci zbudować zaufanie do marki w Internecie (co pomaga w SEO). Media społecznościowe mogą również poprawić SEO, zdobywając naturalne linki.

Media społecznościowe będą kierować naturalny ruch na Twoją stronę

Jak radzić sobie z widocznością w mediach społecznościowych, aby poprawić SEO?

Udostępnij interesujący fragment treści w swoich mediach społecznościowych. Może zostać przekazany innym użytkownikom i w rezultacie pojawić się w zewnętrznych źródłach, takich jak fora.

Budowanie linków jest kluczowym aspektem skutecznego pozycjonowania, więc pozyskiwanie linków w ten sposób poprawia SEO. Wykorzystaj to i postaraj się dać jak najwięcej okazji do interakcji ze swoimi obserwatorami (publikuj angażujące treści, korzystaj z filmów, baw się tym procesem twórczym).

Regularnie odpowiadaj na ich pytania, komentarze i opinie – LiveAgent może być tutaj przydatny. Sprawdź to oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych, które gromadzi wszystkie interakcje w jednej skrzynce odbiorczej, dzięki czemu możesz nimi zarządzać z jednego miejsca. W rezultacie utrzymywanie kontaktu z klientami będzie łatwiejsze.

Jakie są najlepsze narzędzia do bycia widocznym w mediach społecznościowych?

 • oprogramowanie do zarządzania mediami społecznościowymi, np. Kontentino
 • Oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych LiveAgent

Jak zgłosić moją witrynę do Google Search Console?

Proces konfiguracji witryny w Google Search Console jest dość prosty:

 • utwórz bezpłatne konto w witrynie Google Search Console
 • dodaj adres URL swojej witryny
 • zweryfikuj, że jesteś właścicielem witryny
 • dodaj adres swojej witryny mapa witryny
 • poczekaj, aż Google zindeksuje Twoją witrynę
 • zacznij śledzić wydajność witryny

Jakich narzędzi użyć do zgłoszenia witryny do Google Search Console?

 • Yoast SEO, bezpłatna wtyczka do witryn WordPress
 • Wtyczka Google Search Console do WordPress

Obecnie Google Moja Firma nie jest już opcjonalną funkcją, ale istotną częścią każdej obecności online.

Dlaczego założenie profilu mojej firmy jest ważne?

Twoja witryna jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych. Umieszczając go w swoim profilu Google Moja Firma, ułatwiasz klientom znajdowanie i odwiedzanie. Ponadto posiadanie zweryfikowanej witryny w swoim profilu może oczywiście pomóc również poprawić pozycję w SERP.

Profil mojej firmy w Google
Przykład profilu firmy LiveAgent

Jak skonfigurować profil mojej firmy?

Aby umieścić swoją witrynę w profilu Google Moja Firma, musisz podać następujące informacje:

 • adres witryny
 • kategorie (takie jak sklep spożywczy, hotel, restauracja itp.)
 • opis Twojej firmy
 • Upewnij się, że wypełnij wszystkie pola i dołącz link do swojej witryny. Możesz także dodawać obrazy i treści wideo, aby je promować.

Jakich narzędzi użyć do skonfigurowania profilu Google Moja Firma?

 • Własny przewodnik Google dotyczący tworzenia profilu Google Moja Firma, który zawiera szczegółowe instrukcje tworzenia profilu oraz wskazówki i porady, jak najlepiej z niego korzystać.
 • Przewodnik Hootsuite dotyczący konfigurowania profilu Google Moja Firma, w tym instrukcje dotyczące tworzenia i edytowania profilu.

Strategia treści jest jednym z najważniejszych aspektów SEO. Musisz regularnie dodawać odpowiednie treści do swojej witryny.

Dlaczego jakość treści jest tak ważna?

Oprócz budowania profesjonalnego wizerunku wokół Twojej marki, wysokiej jakości treści mogą również poprawić SEO. Dzięki nim odwiedzający będą zaangażowani i zainteresowani Twoją firmą.

Treść LiveAgent
Strona LiveAgent oferuje wiele wysokiej jakości treści

Jak możesz tworzyć treści wysokiej jakości?

Propozycje treści różnią się w zależności od Twojej firmy i odbiorców, więc nie ma standardowej odpowiedzi na to pytanie. Oto kilka ogólnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia treści:

 • upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Twojej firmy
 • dołącz bogate w słowa kluczowe tytuły i opisy
 • upewnij się, że treść jest dobrze napisana i łatwa do odczytania
 • dołącz obrazy i filmy, gdy tylko jest to możliwe
 • nie przesyłaj duplikatów treści do swojej witryny
 • używaj spisów treści

Możliwe jest jeszcze większe zaangażowanie klientów i przyciągnięcie ich uwagi. Możesz na przykład dodać opinie klientów, aby jeszcze bardziej przekonać odwiedzających do konwersji.

Których narzędzi użyć do tworzenia wysokiej jakości treści?

 • Kalendarz treści Kontentino pomaga planować i planować treści, a także śledzić ich wydajność.
 • Dokumenty/Arkusze Google ułatwiają tworzenie i edytowanie dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych, co może być przydatne tworzenie treści.
 • Canva to bezpłatna platforma do projektowania online, która ułatwia tworzenie wizualizacji dla Twojej witryny lub postów na blogu.
 • lista kontrolna treści, aby nie przegapić żadnych ważnych punktów. li>

Upewnij się, że kierujesz główne słowo kluczowe na każdą stronę w swojej witrynie. Pomoże to poprawić SEO i ułatwi klientom znalezienie informacji, których szukają w Twojej witrynie.

Dlaczego słowa kluczowe są ważne?

Kiedy kierujesz na podstawowe słowo kluczowe dla każdej strony, informuje to Google, że strona dotyczy konkretnie tego tematu. W ten sposób możesz zwiększyć swoje szanse na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Właściwe słowa kluczowe zwiększą SEO

Jak znaleźć właściwe słowa kluczowe?

 • zastanów się, jakich haseł użyliby użytkownicy do wyszukiwania Twoich produktów lub usług
 • rozważ długie słowa kluczowe, które są konkretnymi i ukierunkowanymi wyrażeniami, które z większym prawdopodobieństwem przyniosą konwersje
 • włącz słowa kluczowe do treści, tytułów, metaopisów i tagów nagłówka swojej witryny

Których narzędzi użyć do kierowania na podstawowe słowa kluczowe?

 • Planer słów kluczowych Google Ads
 • SEMrush to narzędzie, które dostarcza szczegółowych informacji o konkurentach w Twojej witrynie, w tym o ich słowach kluczowych i strategiach reklamowych
 • Moz Keyword Explorer umożliwia znajdowanie słów kluczowych na podstawie zawartości Twojej witryny i mierzy trudność słowa kluczowego

Jeśli oferujesz swoje produkty lub usługi w wielu językach, ważne jest, aby przygotować swoją witrynę na te wersje językowe.

Dlaczego wielojęzyczne SEO jest ważne?

Ponieważ umożliwia dotarcie do zagranicznych odbiorców, którzy szukają informacji o Twoich produktach lub usługach w swoim ojczystym języku. Optymalizacja witryny pod kątem różnych języków może pomóc poprawić pozycję w rankingu również w zagranicznych wyszukiwarkach.

Przykład domen tłumaczeniowych
Tłumaczenia językowe LiveAgent

Jak przygotować różne wersje językowe strony internetowej?

 • użyj wtyczki lub narzędzia do tłumaczenia
 • upewnij się, że cała treść Twojej witryny jest dobrze przetłumaczona, w tym tytuły, opisy i obrazy
 • utwórz osobne strony dla każdego języka wersja Twojej witryny

Których narzędzi użyć do tłumaczenia witryny?

 • Tłumacz Google, który jest bezpłatny i umożliwia tłumaczenie tekstu, stron internetowych i dokumentów.
 • Bing Translator oferuje również bezpłatne tłumaczenia tekstu, stron internetowych i dokumentów
 • Wtyczka WordPress Translation pomaga w łatwym tłumaczeniu witryny WordPress na różne języki.

Jeśli chodzi o optymalizację witryny pod kątem SEO, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google. Dobrą wiadomością jest to, że większość popularnych platform internetowych zawiera funkcje, które pomagają być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Dlaczego sprawdzanie najnowszych aktualizacji Google jest ważne?

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem bieżącej wersji algorytmu Google, może wystąpić spadek ruchu. Sprawdzając najnowsze aktualizacje algorytmu Google, możesz upewnić się, że Twoja witryna jest skonfigurowana w sposób, który poprawia SEO i minimalizuje ryzyko karania przez Google.

Nie zapomnij być zawsze na bieżąco (źródło: ezoic.com)

Jak być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google?

Musisz obserwować najnowsze aktualizacje Google, czytając blogi takie jak MOZ, Search Engine Land i inne. Dodatkowo powinieneś monitorować, co działa, a co nie jest w Twojej witrynie za pomocą Google Analytics lub innego narzędzia analitycznego.

Jakich narzędzi użyć do sprawdzania najnowszych aktualizacji Google?

 • Konsola wyszukiwania Google
 • Google Analytics
 • Narzędzia Google dla webmasterów
 • MozCast

Regularnie sprawdzaj błędy i naprawiaj je tak szybko, jak to możliwe.

Dlaczego wykrywanie technicznych błędów SEO jest ważne?

Techniczne błędy SEO mogą uniemożliwić Twojej witrynie osiągnięcie wysokich pozycji w SERP. W niektórych przypadkach takie błędy mogą nawet spowodować zablokowanie Twojej witryny przez Google, dlatego ważne jest, aby je wykryć i naprawić tak szybko, jak to możliwe.

Spróbuj wykryć wszystkie błędy SEO i poprawić swój ranking

Jak wykryć techniczne błędy SEO?

 • zidentyfikuj wewnętrzne linki i budowanie linków zewnętrznych
 • rozpoznaj cienkie treści
 • skanuj w celu optymalizacji słów kluczowych
 • upewnij się, że metatagi są zoptymalizowane
 • sprawdź duplikaty treści
 • rozwiąż uszkodzone linki

Których narzędzi użyć do wykrywania i naprawiania technicznych błędów SEO?

 • Google Search Console pomaga znaleźć i naprawić błędy w Twojej witrynie.
 • Google Analytics zapewnia informacje o ruchu w Twojej witrynie, w tym o tym, które strony zawierają najwięcej błędów.
 • Screaming Frog SEO Spider indeksuje Twoją witrynę i znajduje wszelkie błędy, które mogą mieć wpływ na Twój ranking.

Dobrze zoptymalizowane metaopisy i tagi tytułowe to bardzo cenione aspekty procesu SEO. Aby w pełni to wykorzystać, upewnij się, że tagi tytułu i meta opisy Twojej witryny są charakterystyczne.

Dlaczego oryginalne tagi tytułu i metaopisy są ważne?

Niestandardowe tagi tytułu i opisy meta pomagają Ci uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Pomagają również poprawić współczynniki klikalności, co może skutkować wyższą jakością ruchu i konwersji.

Metaopis i tagi tytułu są bardzo ważne

Jak tworzyć unikalne tagi tytułu i metaopisy?

 • użyj różnych słów kluczowych dla każdej strony
 • napisz unikalny opis dla każdej strony
 • użyj chwytliwych nagłówków, aby zachęcić ludzi do kliknięcia Twojego linku

Których narzędzi użyć do tworzenia unikalnych tagów tytułów i metaopisów?

 • Generator metaopisów firmy Frase
 • Generator tagów tytułów wspomagany sztuczną inteligencją, np. Jarvis

Jednym z czynników, które Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu witryn, jest ich szybkość ładowania i czas reakcji serwera (jak długo trwa po wysłaniu żądania przez klienta internetowego).

Dlaczego sprawdzanie szybkości ładowania jest ważne?

Powolny czas reakcji serwera może negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika i spowodować opuszczenie witryny przez odwiedzających, a także zaszkodzić rankingowi SEO witryny.

Spróbuj zrobić wszystko, aby poprawić szybkość ładowania strony

Jak poprawić szybkość ładowania swojej witryny?

Po zidentyfikowaniu problemu z szybkością ładowania Twojej witryny możesz wykonać kilka czynności, aby ją poprawić.

 • optymalizuj obrazy (to jedna z najprostszych poprawek)
 • zminimalizuj pliki JavaScript i CSS
 • użyj wtyczki buforującej, aby poprawić szybkość ładowania witryny

Których narzędzi użyć do sprawdzenia szybkości ładowania witryny?

 • Narzędzie Google PageSpeed ​​Insights, które daje wynik i sugestie, jak poprawić szybkość ładowania
 • Narzędzie do testowania szybkości Pingdom

Czas działania Twojej witryny odnosi się do jej dostępności i dostępności.

Dlaczego długi czas pracy jest ważny?

Przestój to coś, co zdarza się sporadycznie podczas konserwacji systemu. Żaden gość, który odwiedza Twoją domenę, nie może uzyskać dostępu do Twojej witryny, gdy jest ona wyłączona.

Może to skutkować karami dla wyszukiwarek, czyniąc Cię niewidocznym dla użytkowników. Stanowi to prawdziwy problem, ale do pewnego stopnia możesz temu zapobiec.

Sprawdź wysoką dostępność
Strona usług statusu LiveAgent

Co można zrobić, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić długi czas działania swojej witryny:

 • użyj niezawodnej firmy hostingowej
 • wybierz serwer, który nie jest przeciążony
 • użyj wtyczek buforujących
 • zminimalizuj swoje pliki JavaScript i CSS
 • zapewnij bezpieczeństwo witryny

Których narzędzi użyć, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

 • UptimeRobot wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail, jeśli Twoja witryna przestanie działać

Łącząc jedną stronę swojej witryny z inną, tworzysz linki przychodzące. Linki wychodzące to te, które kierują do innych stron internetowych.

Dlaczego budowanie linków jest ważne?

Taktyki budowania linków są ważne, ponieważ pomagają zwiększyć autorytet i widoczność Twojej witryny. Wysokiej jakości linki zwrotne informują wyszukiwarki, że Twoja witryna jest wiarygodnym źródłem informacji.

Twórz i utrzymuj linki dla lepszego SEO

Jak tworzyć linki do innych stron?

Istnieje kilka sposobów łączenia się z innymi stronami w Twojej witrynie. Możesz użyć kotwicy, która jest linkiem (ukrytym w tekście), który prowadzi do innej strony. Innym sposobem na to jest użycie adresu URL strony, do której chcesz utworzyć link. Możesz także utworzyć hiperlink, który jest specjalnym rodzajem linku, który otworzy się w nowym oknie.

l
 • Yoast SEO
 • Wtyczka All in One SEO Pack

Utrzymanie dobrej kondycji witryny jest niezbędne dla dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego śledzenie wydajności witryny jest ważne?

 • aby upewnić się, że Twoja witryna jest przemierzana i indeksowana przez wyszukiwarki
 • w celu śledzenia wszelkich zmian w rankingu Twojej witryny dla niektórych słów kluczowych lub fraz
 • w jakim stopniu i od gdzie Twoja witryna generuje ruch

Jaki jest najlepszy sposób śledzenia wydajności witryny?

Istnieje wiele różnych sposobów śledzenia kondycji Twojej witryny pod kątem jej wydajności, ale jednym z najskuteczniejszych jest Google Analytics. Ta bezpłatna usługa zapewnia mnóstwo informacji o wydajności Twojej witryny, w tym:

 • ile masz odwiedzających,
 • skąd pochodzą Twoi odwiedzający,
 • jakie strony odwiedzają
 • jak długo przebywają Twoja witryna
 • jakie wyszukiwane hasła prowadzą użytkowników do Twojej witryny

Google Analytics to potężne narzędzie i warto z niego korzystać, jeśli chcesz poprawić SEO swojej witryny. Pamiętaj, aby skonfigurować konto i dodać kod śledzenia do swojej witryny, aby móc rozpocząć monitorowanie wydajności witryny.

Przykład Google Analytics

Których narzędzi użyć do śledzenia wydajności witryny?

 • Google Analytics
 • Narzędzia dla webmasterów Bing
 • Audyt SEO

Media społecznościowe są ważne, jeśli chodzi o SEO i mogą mieć ogromny wpływ, zwłaszcza na nowe strony internetowe.

Dlaczego media społecznościowe są ważne dla SEO?

Interakcja z użytkownikami i publikowanie regularnych treści w mediach społecznościowych pomoże Ci zbudować zaufanie do marki w Internecie (co pomaga w SEO). Media społecznościowe mogą również poprawić SEO, zdobywając naturalne linki.

Media społecznościowe będą kierować naturalny ruch na Twoją stronę

Jak radzić sobie z widocznością w mediach społecznościowych, aby poprawić SEO?

Udostępnij interesujący fragment treści w swoich mediach społecznościowych. Może zostać przekazany innym użytkownikom i w rezultacie pojawić się w zewnętrznych źródłach, takich jak fora.

Budowanie linków jest kluczowym aspektem skutecznego pozycjonowania, więc pozyskiwanie linków w ten sposób poprawia SEO. Wykorzystaj to i postaraj się dać jak najwięcej okazji do interakcji ze swoimi obserwatorami (publikuj angażujące treści, korzystaj z filmów, baw się tym procesem twórczym).

Regularnie odpowiadaj na ich pytania, komentarze i opinie – LiveAgent może być tutaj przydatny. Sprawdź to oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych, które gromadzi wszystkie interakcje w jednej skrzynce odbiorczej, dzięki czemu możesz nimi zarządzać z jednego miejsca. W rezultacie utrzymywanie kontaktu z klientami będzie łatwiejsze.

Jakie są najlepsze narzędzia do bycia widocznym w mediach społecznościowych?

 • oprogramowanie do zarządzania mediami społecznościowymi, np. Kontentino
 • Oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych LiveAgent
aplikacja mobilna liveagent iphone
aplikacja mobilna liveagent iphone

Jak zaprojektować witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych?

Najpierw upewnij się, że cała zawartość jest czytelna bez konieczności powiększania.
Używaj dużych przycisków i łatwych w nawigacji menu oraz unikaj używania wtyczek flash lub innych wtyczek, które nie są obsługiwane przez większość urządzeń mobilnych. Przetestuj swoją witrynę na różnych urządzeniach, aby upewnić się, że działa dobrze i dobrze wygląda.

Których narzędzi użyć do zaprojektowania witryny przyjaznej dla komórek?

 • Google ma własne narzędzie o nazwie Google’s Mobile-Friendly Test, które powie Ci, czy Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem użytkowników mobilnych.
 • Responsive Design Checker z WebAIM, który sprawdzi, jak dobrze Twoja witryna reaguje na różne rozmiary ekranu.
 • Luigi’s Box Search – służy do wyszukiwania zapytań przy użyciu sztucznej inteligencji

W dzisiejszych czasach nie ma wymówki, aby nie używać certyfikatu SSL/szyfrowania HTTPS w swojej witrynie. Jeśli nadal używasz protokołu HTTP, najwyższy czas na aktualizację.

Dlaczego certyfikat SSL jest ważny?

Google daje coraz większy priorytet witrynom korzystającym z certyfikatów SSL, dlatego należy jak najszybciej przełączyć witrynę na ten protokół. Oprócz tego przejście na SSL pozwoli Ci korzystać z Google Analytics w Twojej witrynie i chronić ją przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami.

Zabezpieczenie witryny poprawi Twoje zaufanie do sieci

Jak przełączyć witrynę na SSL?

Musisz zakupić certyfikat SSL od zaufanego dostawcy, a następnie zainstalować go na swoim serwerze internetowym. Będziesz także musiał zaktualizować wszystkie linki w swojej witrynie, aby korzystać z nowego protokołu.

Których narzędzi użyć do przełączenia na SSL?

 • Let’s Encrypt, który jest bezpłatnym dostawcą certyfikatów SSL typu open source.
 • Wtyczka Cloudflare do WordPress, która pomoże Ci zabezpieczyć Twoją witrynę jednym kliknięciem.

Boty wyszukiwarek znajdują publicznie dostępne strony internetowe, indeksując je. Przechowują kopie wszystkich informacji, które znajdują na swoich serwerach. Następnie, gdy użytkownik przeprowadza wyszukiwanie, wyszukiwarka wyświetla mu odpowiednie wyniki.

Dlaczego indeksowanie Twojej witryny jest ważne dla robotów?

Mówiąc prosto, jeśli Twoja witryna nie jest przeszukiwana i indeksowana, nie pojawi się na stronach wyników wyszukiwania.

Indeksowanie LiveAgent
Przykład indeksowania strony LiveAgent

Co można zrobić, aby pomóc robotom indeksującym Twoją witrynę?

 • Sprawdź, czy wszystkie strony witryny są możliwe do zindeksowania, w tym upewnij się, że plik robots.txt i metatagi nie blokują robotów indeksujących.
 • Roboty wyszukiwarek zrozumieją zawartość Twojego strony, jeśli używasz na nich odpowiednich tytułów, opisów i słów kluczowych.
 • Monitoruj błędy robota i poprawiaj wszystkie znalezione, gdy tylko zostaną zauważone, ponieważ mogą one wpływać na indeksowanie stron.
 • Aktualizuj witrynę o nowe treści tak często, jak to możliwe, aby poprawić indeksowanie, ponieważ roboty indeksujące odwiedzają witryny częściej, gdy dodawane są nowe treści.

Których narzędzi ma pomóc robotom indeksującym w indeksowaniu Twojej witryny?

 • struktura linków bezpośrednich
 • Google Search Console

Kiedy mówimy o indeksowaniu, musisz zgłosić swoją witrynę do Google Search Console, aby umożliwić robotom wyszukiwarek wykonanie tego.

Dlaczego Google Search Console jest ważne?

Umożliwia sprawdzanie wyników witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz pomaga diagnozować i naprawiać błędy, które mogą uniemożliwiać jej wysoką pozycję w rankingu. Dodatkowo zyskujesz cenny wgląd w słowa kluczowe używane przez użytkowników, aby znaleźć Twoją witrynę.

Przykład wydajności Google Search Console
Wyniki LiveAgent w konsoli wyszukiwania Google

Jak zgłosić moją witrynę do Google Search Console?

Proces konfiguracji witryny w Google Search Console jest dość prosty:

 • utwórz bezpłatne konto w witrynie Google Search Console
 • dodaj adres URL swojej witryny
 • zweryfikuj, że jesteś właścicielem witryny
 • dodaj adres swojej witryny mapa witryny
 • poczekaj, aż Google zindeksuje Twoją witrynę
 • zacznij śledzić wydajność witryny

Jakich narzędzi użyć do zgłoszenia witryny do Google Search Console?

 • Yoast SEO, bezpłatna wtyczka do witryn WordPress
 • Wtyczka Google Search Console do WordPress

Obecnie Google Moja Firma nie jest już opcjonalną funkcją, ale istotną częścią każdej obecności online.

Dlaczego założenie profilu mojej firmy jest ważne?

Twoja witryna jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych. Umieszczając go w swoim profilu Google Moja Firma, ułatwiasz klientom znajdowanie i odwiedzanie. Ponadto posiadanie zweryfikowanej witryny w swoim profilu może oczywiście pomóc również poprawić pozycję w SERP.

Profil mojej firmy w Google
Przykład profilu firmy LiveAgent

Jak skonfigurować profil mojej firmy?

Aby umieścić swoją witrynę w profilu Google Moja Firma, musisz podać następujące informacje:

 • adres witryny
 • kategorie (takie jak sklep spożywczy, hotel, restauracja itp.)
 • opis Twojej firmy
 • Upewnij się, że wypełnij wszystkie pola i dołącz link do swojej witryny. Możesz także dodawać obrazy i treści wideo, aby je promować.

Jakich narzędzi użyć do skonfigurowania profilu Google Moja Firma?

 • Własny przewodnik Google dotyczący tworzenia profilu Google Moja Firma, który zawiera szczegółowe instrukcje tworzenia profilu oraz wskazówki i porady, jak najlepiej z niego korzystać.
 • Przewodnik Hootsuite dotyczący konfigurowania profilu Google Moja Firma, w tym instrukcje dotyczące tworzenia i edytowania profilu.

Strategia treści jest jednym z najważniejszych aspektów SEO. Musisz regularnie dodawać odpowiednie treści do swojej witryny.

Dlaczego jakość treści jest tak ważna?

Oprócz budowania profesjonalnego wizerunku wokół Twojej marki, wysokiej jakości treści mogą również poprawić SEO. Dzięki nim odwiedzający będą zaangażowani i zainteresowani Twoją firmą.

Treść LiveAgent
Strona LiveAgent oferuje wiele wysokiej jakości treści

Jak możesz tworzyć treści wysokiej jakości?

Propozycje treści różnią się w zależności od Twojej firmy i odbiorców, więc nie ma standardowej odpowiedzi na to pytanie. Oto kilka ogólnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia treści:

 • upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Twojej firmy
 • dołącz bogate w słowa kluczowe tytuły i opisy
 • upewnij się, że treść jest dobrze napisana i łatwa do odczytania
 • dołącz obrazy i filmy, gdy tylko jest to możliwe
 • nie przesyłaj duplikatów treści do swojej witryny
 • używaj spisów treści

Możliwe jest jeszcze większe zaangażowanie klientów i przyciągnięcie ich uwagi. Możesz na przykład dodać opinie klientów, aby jeszcze bardziej przekonać odwiedzających do konwersji.

Których narzędzi użyć do tworzenia wysokiej jakości treści?

 • Kalendarz treści Kontentino pomaga planować i planować treści, a także śledzić ich wydajność.
 • Dokumenty/Arkusze Google ułatwiają tworzenie i edytowanie dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych, co może być przydatne tworzenie treści.
 • Canva to bezpłatna platforma do projektowania online, która ułatwia tworzenie wizualizacji dla Twojej witryny lub postów na blogu.
 • lista kontrolna treści, aby nie przegapić żadnych ważnych punktów. li>

Upewnij się, że kierujesz główne słowo kluczowe na każdą stronę w swojej witrynie. Pomoże to poprawić SEO i ułatwi klientom znalezienie informacji, których szukają w Twojej witrynie.

Dlaczego słowa kluczowe są ważne?

Kiedy kierujesz na podstawowe słowo kluczowe dla każdej strony, informuje to Google, że strona dotyczy konkretnie tego tematu. W ten sposób możesz zwiększyć swoje szanse na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Właściwe słowa kluczowe zwiększą SEO

Jak znaleźć właściwe słowa kluczowe?

 • zastanów się, jakich haseł użyliby użytkownicy do wyszukiwania Twoich produktów lub usług
 • rozważ długie słowa kluczowe, które są konkretnymi i ukierunkowanymi wyrażeniami, które z większym prawdopodobieństwem przyniosą konwersje
 • włącz słowa kluczowe do treści, tytułów, metaopisów i tagów nagłówka swojej witryny

Których narzędzi użyć do kierowania na podstawowe słowa kluczowe?

 • Planer słów kluczowych Google Ads
 • SEMrush to narzędzie, które dostarcza szczegółowych informacji o konkurentach w Twojej witrynie, w tym o ich słowach kluczowych i strategiach reklamowych
 • Moz Keyword Explorer umożliwia znajdowanie słów kluczowych na podstawie zawartości Twojej witryny i mierzy trudność słowa kluczowego

Jeśli oferujesz swoje produkty lub usługi w wielu językach, ważne jest, aby przygotować swoją witrynę na te wersje językowe.

Dlaczego wielojęzyczne SEO jest ważne?

Ponieważ umożliwia dotarcie do zagranicznych odbiorców, którzy szukają informacji o Twoich produktach lub usługach w swoim ojczystym języku. Optymalizacja witryny pod kątem różnych języków może pomóc poprawić pozycję w rankingu również w zagranicznych wyszukiwarkach.

Przykład domen tłumaczeniowych
Tłumaczenia językowe LiveAgent

Jak przygotować różne wersje językowe strony internetowej?

 • użyj wtyczki lub narzędzia do tłumaczenia
 • upewnij się, że cała treść Twojej witryny jest dobrze przetłumaczona, w tym tytuły, opisy i obrazy
 • utwórz osobne strony dla każdego języka wersja Twojej witryny

Których narzędzi użyć do tłumaczenia witryny?

 • Tłumacz Google, który jest bezpłatny i umożliwia tłumaczenie tekstu, stron internetowych i dokumentów.
 • Bing Translator oferuje również bezpłatne tłumaczenia tekstu, stron internetowych i dokumentów
 • Wtyczka WordPress Translation pomaga w łatwym tłumaczeniu witryny WordPress na różne języki.

Jeśli chodzi o optymalizację witryny pod kątem SEO, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google. Dobrą wiadomością jest to, że większość popularnych platform internetowych zawiera funkcje, które pomagają być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Dlaczego sprawdzanie najnowszych aktualizacji Google jest ważne?

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem bieżącej wersji algorytmu Google, może wystąpić spadek ruchu. Sprawdzając najnowsze aktualizacje algorytmu Google, możesz upewnić się, że Twoja witryna jest skonfigurowana w sposób, który poprawia SEO i minimalizuje ryzyko karania przez Google.

Nie zapomnij być zawsze na bieżąco (źródło: ezoic.com)

Jak być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google?

Musisz obserwować najnowsze aktualizacje Google, czytając blogi takie jak MOZ, Search Engine Land i inne. Dodatkowo powinieneś monitorować, co działa, a co nie jest w Twojej witrynie za pomocą Google Analytics lub innego narzędzia analitycznego.

Jakich narzędzi użyć do sprawdzania najnowszych aktualizacji Google?

 • Konsola wyszukiwania Google
 • Google Analytics
 • Narzędzia Google dla webmasterów
 • MozCast

Regularnie sprawdzaj błędy i naprawiaj je tak szybko, jak to możliwe.

Dlaczego wykrywanie technicznych błędów SEO jest ważne?

Techniczne błędy SEO mogą uniemożliwić Twojej witrynie osiągnięcie wysokich pozycji w SERP. W niektórych przypadkach takie błędy mogą nawet spowodować zablokowanie Twojej witryny przez Google, dlatego ważne jest, aby je wykryć i naprawić tak szybko, jak to możliwe.

Spróbuj wykryć wszystkie błędy SEO i poprawić swój ranking

Jak wykryć techniczne błędy SEO?

 • zidentyfikuj wewnętrzne linki i budowanie linków zewnętrznych
 • rozpoznaj cienkie treści
 • skanuj w celu optymalizacji słów kluczowych
 • upewnij się, że metatagi są zoptymalizowane
 • sprawdź duplikaty treści
 • rozwiąż uszkodzone linki

Których narzędzi użyć do wykrywania i naprawiania technicznych błędów SEO?

 • Google Search Console pomaga znaleźć i naprawić błędy w Twojej witrynie.
 • Google Analytics zapewnia informacje o ruchu w Twojej witrynie, w tym o tym, które strony zawierają najwięcej błędów.
 • Screaming Frog SEO Spider indeksuje Twoją witrynę i znajduje wszelkie błędy, które mogą mieć wpływ na Twój ranking.

Dobrze zoptymalizowane metaopisy i tagi tytułowe to bardzo cenione aspekty procesu SEO. Aby w pełni to wykorzystać, upewnij się, że tagi tytułu i meta opisy Twojej witryny są charakterystyczne.

Dlaczego oryginalne tagi tytułu i metaopisy są ważne?

Niestandardowe tagi tytułu i opisy meta pomagają Ci uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Pomagają również poprawić współczynniki klikalności, co może skutkować wyższą jakością ruchu i konwersji.

Metaopis i tagi tytułu są bardzo ważne

Jak tworzyć unikalne tagi tytułu i metaopisy?

 • użyj różnych słów kluczowych dla każdej strony
 • napisz unikalny opis dla każdej strony
 • użyj chwytliwych nagłówków, aby zachęcić ludzi do kliknięcia Twojego linku

Których narzędzi użyć do tworzenia unikalnych tagów tytułów i metaopisów?

 • Generator metaopisów firmy Frase
 • Generator tagów tytułów wspomagany sztuczną inteligencją, np. Jarvis

Jednym z czynników, które Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu witryn, jest ich szybkość ładowania i czas reakcji serwera (jak długo trwa po wysłaniu żądania przez klienta internetowego).

Dlaczego sprawdzanie szybkości ładowania jest ważne?

Powolny czas reakcji serwera może negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika i spowodować opuszczenie witryny przez odwiedzających, a także zaszkodzić rankingowi SEO witryny.

Spróbuj zrobić wszystko, aby poprawić szybkość ładowania strony

Jak poprawić szybkość ładowania swojej witryny?

Po zidentyfikowaniu problemu z szybkością ładowania Twojej witryny możesz wykonać kilka czynności, aby ją poprawić.

 • optymalizuj obrazy (to jedna z najprostszych poprawek)
 • zminimalizuj pliki JavaScript i CSS
 • użyj wtyczki buforującej, aby poprawić szybkość ładowania witryny

Których narzędzi użyć do sprawdzenia szybkości ładowania witryny?

 • Narzędzie Google PageSpeed ​​Insights, które daje wynik i sugestie, jak poprawić szybkość ładowania
 • Narzędzie do testowania szybkości Pingdom

Czas działania Twojej witryny odnosi się do jej dostępności i dostępności.

Dlaczego długi czas pracy jest ważny?

Przestój to coś, co zdarza się sporadycznie podczas konserwacji systemu. Żaden gość, który odwiedza Twoją domenę, nie może uzyskać dostępu do Twojej witryny, gdy jest ona wyłączona.

Może to skutkować karami dla wyszukiwarek, czyniąc Cię niewidocznym dla użytkowników. Stanowi to prawdziwy problem, ale do pewnego stopnia możesz temu zapobiec.

Sprawdź wysoką dostępność
Strona usług statusu LiveAgent

Co można zrobić, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić długi czas działania swojej witryny:

 • użyj niezawodnej firmy hostingowej
 • wybierz serwer, który nie jest przeciążony
 • użyj wtyczek buforujących
 • zminimalizuj swoje pliki JavaScript i CSS
 • zapewnij bezpieczeństwo witryny

Których narzędzi użyć, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

 • UptimeRobot wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail, jeśli Twoja witryna przestanie działać

Łącząc jedną stronę swojej witryny z inną, tworzysz linki przychodzące. Linki wychodzące to te, które kierują do innych stron internetowych.

Dlaczego budowanie linków jest ważne?

Taktyki budowania linków są ważne, ponieważ pomagają zwiększyć autorytet i widoczność Twojej witryny. Wysokiej jakości linki zwrotne informują wyszukiwarki, że Twoja witryna jest wiarygodnym źródłem informacji.

Twórz i utrzymuj linki dla lepszego SEO

Jak tworzyć linki do innych stron?

Istnieje kilka sposobów łączenia się z innymi stronami w Twojej witrynie. Możesz użyć kotwicy, która jest linkiem (ukrytym w tekście), który prowadzi do innej strony. Innym sposobem na to jest użycie adresu URL strony, do której chcesz utworzyć link. Możesz także utworzyć hiperlink, który jest specjalnym rodzajem linku, który otworzy się w nowym oknie.

l
 • Yoast SEO
 • Wtyczka All in One SEO Pack

Utrzymanie dobrej kondycji witryny jest niezbędne dla dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego śledzenie wydajności witryny jest ważne?

 • aby upewnić się, że Twoja witryna jest przemierzana i indeksowana przez wyszukiwarki
 • w celu śledzenia wszelkich zmian w rankingu Twojej witryny dla niektórych słów kluczowych lub fraz
 • w jakim stopniu i od gdzie Twoja witryna generuje ruch

Jaki jest najlepszy sposób śledzenia wydajności witryny?

Istnieje wiele różnych sposobów śledzenia kondycji Twojej witryny pod kątem jej wydajności, ale jednym z najskuteczniejszych jest Google Analytics. Ta bezpłatna usługa zapewnia mnóstwo informacji o wydajności Twojej witryny, w tym:

 • ile masz odwiedzających,
 • skąd pochodzą Twoi odwiedzający,
 • jakie strony odwiedzają
 • jak długo przebywają Twoja witryna
 • jakie wyszukiwane hasła prowadzą użytkowników do Twojej witryny

Google Analytics to potężne narzędzie i warto z niego korzystać, jeśli chcesz poprawić SEO swojej witryny. Pamiętaj, aby skonfigurować konto i dodać kod śledzenia do swojej witryny, aby móc rozpocząć monitorowanie wydajności witryny.

Przykład Google Analytics

Których narzędzi użyć do śledzenia wydajności witryny?

 • Google Analytics
 • Narzędzia dla webmasterów Bing
 • Audyt SEO

Media społecznościowe są ważne, jeśli chodzi o SEO i mogą mieć ogromny wpływ, zwłaszcza na nowe strony internetowe.

Dlaczego media społecznościowe są ważne dla SEO?

Interakcja z użytkownikami i publikowanie regularnych treści w mediach społecznościowych pomoże Ci zbudować zaufanie do marki w Internecie (co pomaga w SEO). Media społecznościowe mogą również poprawić SEO, zdobywając naturalne linki.

Media społecznościowe będą kierować naturalny ruch na Twoją stronę

Jak radzić sobie z widocznością w mediach społecznościowych, aby poprawić SEO?

Udostępnij interesujący fragment treści w swoich mediach społecznościowych. Może zostać przekazany innym użytkownikom i w rezultacie pojawić się w zewnętrznych źródłach, takich jak fora.

Budowanie linków jest kluczowym aspektem skutecznego pozycjonowania, więc pozyskiwanie linków w ten sposób poprawia SEO. Wykorzystaj to i postaraj się dać jak najwięcej okazji do interakcji ze swoimi obserwatorami (publikuj angażujące treści, korzystaj z filmów, baw się tym procesem twórczym).

Regularnie odpowiadaj na ich pytania, komentarze i opinie – LiveAgent może być tutaj przydatny. Sprawdź to oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych, które gromadzi wszystkie interakcje w jednej skrzynce odbiorczej, dzięki czemu możesz nimi zarządzać z jednego miejsca. W rezultacie utrzymywanie kontaktu z klientami będzie łatwiejsze.

Jakie są najlepsze narzędzia do bycia widocznym w mediach społecznościowych?

 • oprogramowanie do zarządzania mediami społecznościowymi, np. Kontentino
 • Oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych LiveAgent
Zaplanuj strukturę witryny z innymi
Zaplanowanie struktury witryny będzie korzystne

Jak zaplanować strukturę witryny?

Planowanie struktury witryny i porządkowanie jej treści to bardzo czasochłonny proces, ale wart wysiłku. Zacznij od utworzenia listy stron, które chcesz umieścić w swojej witrynie, a następnie utwórz hierarchię, zaczynając od strony głównej i przechodząc do poszczególnych.

Wskazówka: strona nie powinna zawierać więcej niż trzy kliknięcia w Twojej witrynie.

Których narzędzi użyć do planowania struktury witryny?

 • Raport struktury witryny Google Analytics
 • Wtyczka Yoast SEO
 • Edytor motywów Shopify
 • szablony witryn

Dobrze zorganizowana i intuicyjna nawigacja ma kluczowe znaczenie dla SEO witryny. Upewnij się, że pozycje menu są łatwo dostępne, a wszystkie strony są dostępne z menu głównego. Używaj również wyraźnych etykiet dla przycisków nawigacyjnych, aby odwiedzający wiedzieli, dokąd zmierzają.

Dlaczego ważne jest nadanie priorytetu intuicyjnej nawigacji?

Pozycje menu nawigacyjnego, które są widoczne i łatwo dostępne, zachęcają odwiedzających do przeglądania Twojej witryny. Jeśli nie mogą znaleźć tego, czego szukają, odejdą sfrustrowani i najprawdopodobniej nigdy nie wrócą.

Nawigacja po LiveAgent
Przykład nawigacji po stronie LiveAgent

Jak zaprojektować intuicyjną nawigację?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja nawigacja była bardziej przyjazna dla użytkownika.

 • wyraźna etykieta – odwiedzający będą wiedzieć, gdzie się udać, bez konieczności zgadywania (zwiększa to szanse na znalezienie tego, czego potrzebują w Twojej witrynie).
 • uporządkuj pozycje menu w logiczny sposób
 • upewnij się, że wszystkie strony są dostępne z menu głównego
 • umieść najważniejsze strony u góry menu
 • nie zapomnij o wyszukiwaniu pasek

Wskazówka: cały czas pomyśl o zachowaniu użytkowników (co klikają, jak wchodzą w interakcje) i nie zapomnij dodać np. profili społecznościowych, aby przyciągnąć ruch do stron w mediach społecznościowych.

Których narzędzi użyć do projektowania intuicyjnej nawigacji?

 • Motywy WordPress, takie jak Divi i Avada, zawierają gotowe menu nawigacyjne, które możesz dostosować do swoich potrzeb.
 • Hotjar daje wgląd w to, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoją witryną, co możesz użyć, aby poprawić nawigację.
 • Google Analytics zapewnia szczegółowe informacje o ruchu w Twojej witrynie, umożliwiając sprawdzenie, które strony są najbardziej popularne, i wprowadzenie odpowiednich zmian.

Posiadanie krótkich, zwięzłych i bogatych w słowa kluczowe adresów URL poprawi ranking SEO Twojej witryny.

Dlaczego optymalizacja adresów URL stron jest ważna?

Umieszczenie słów kluczowych w adresach URL stron może pomóc Google i innym wyszukiwarkom lepiej zrozumieć, o czym są Twoje strony. To z kolei może pomóc Twojej witrynie osiągnąć wyższą pozycję w SERP.

Utrzymywanie zoptymalizowanego adresu URL pomoże w SEO

Jak mogę zoptymalizować adresy URL stron?

Powinieneś zacząć od sprawdzenia, czy Twój system zarządzania treścią (CMS) umożliwia zmianę struktury adresów URL. Jeśli tak, upewnij się, że skonfigurowałeś przekierowania 301 ze starych adresów URL do nowych.

Jeśli Twój system CMS nie pozwala na zmianę struktury adresu URL, nadal możesz zrobić kilka rzeczy:

 • użyj słów kluczowych w nazwach plików (np. „moje-słowo-kluczowe-szeroka-strona.html”)
 • użyj łączników (-), aby oddzielić słowa w swoich adresach URL
 • unikaj używania znaków specjalnych lub symboli, takich jak & i %

Jakich narzędzi użyć do optymalizacji adresów URL stron?

 • Shopify oferuje narzędzie do optymalizacji adresów URL, które pozwala zmienić strukturę adresów URL i uwzględnić w nich słowa kluczowe.
 • WordPress ma również wiele wtyczek, które mogą pomóc zoptymalizować adresy URL stron .

Od samego początku musisz zwracać uwagę na responsywność swojej witryny. Liczba osób przeglądających internet na telefonach i tabletach rośnie, więc nie chcesz tracić żadnych potencjalnych klientów, mając witrynę, która nie wygląda dobrze na mniejszych ekranach.

Dlaczego projektowanie przyjazne dla urządzeń mobilnych jest ważne?

Google oświadczył, że będzie priorytetowo traktować witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych w swoich SERPach. Oznacza to, że jeśli Twoja witryna nie ma wszechstronnego projektu, może zostać ukarana i sklasyfikowana niżej niż te, które mają.

aplikacja mobilna liveagent iphone
aplikacja mobilna liveagent iphone

Jak zaprojektować witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych?

Najpierw upewnij się, że cała zawartość jest czytelna bez konieczności powiększania.
Używaj dużych przycisków i łatwych w nawigacji menu oraz unikaj używania wtyczek flash lub innych wtyczek, które nie są obsługiwane przez większość urządzeń mobilnych. Przetestuj swoją witrynę na różnych urządzeniach, aby upewnić się, że działa dobrze i dobrze wygląda.

Których narzędzi użyć do zaprojektowania witryny przyjaznej dla komórek?

 • Google ma własne narzędzie o nazwie Google’s Mobile-Friendly Test, które powie Ci, czy Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem użytkowników mobilnych.
 • Responsive Design Checker z WebAIM, który sprawdzi, jak dobrze Twoja witryna reaguje na różne rozmiary ekranu.
 • Luigi’s Box Search – służy do wyszukiwania zapytań przy użyciu sztucznej inteligencji

W dzisiejszych czasach nie ma wymówki, aby nie używać certyfikatu SSL/szyfrowania HTTPS w swojej witrynie. Jeśli nadal używasz protokołu HTTP, najwyższy czas na aktualizację.

Dlaczego certyfikat SSL jest ważny?

Google daje coraz większy priorytet witrynom korzystającym z certyfikatów SSL, dlatego należy jak najszybciej przełączyć witrynę na ten protokół. Oprócz tego przejście na SSL pozwoli Ci korzystać z Google Analytics w Twojej witrynie i chronić ją przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami.

Zabezpieczenie witryny poprawi Twoje zaufanie do sieci

Jak przełączyć witrynę na SSL?

Musisz zakupić certyfikat SSL od zaufanego dostawcy, a następnie zainstalować go na swoim serwerze internetowym. Będziesz także musiał zaktualizować wszystkie linki w swojej witrynie, aby korzystać z nowego protokołu.

Których narzędzi użyć do przełączenia na SSL?

 • Let’s Encrypt, który jest bezpłatnym dostawcą certyfikatów SSL typu open source.
 • Wtyczka Cloudflare do WordPress, która pomoże Ci zabezpieczyć Twoją witrynę jednym kliknięciem.

Boty wyszukiwarek znajdują publicznie dostępne strony internetowe, indeksując je. Przechowują kopie wszystkich informacji, które znajdują na swoich serwerach. Następnie, gdy użytkownik przeprowadza wyszukiwanie, wyszukiwarka wyświetla mu odpowiednie wyniki.

Dlaczego indeksowanie Twojej witryny jest ważne dla robotów?

Mówiąc prosto, jeśli Twoja witryna nie jest przeszukiwana i indeksowana, nie pojawi się na stronach wyników wyszukiwania.

Indeksowanie LiveAgent
Przykład indeksowania strony LiveAgent

Co można zrobić, aby pomóc robotom indeksującym Twoją witrynę?

 • Sprawdź, czy wszystkie strony witryny są możliwe do zindeksowania, w tym upewnij się, że plik robots.txt i metatagi nie blokują robotów indeksujących.
 • Roboty wyszukiwarek zrozumieją zawartość Twojego strony, jeśli używasz na nich odpowiednich tytułów, opisów i słów kluczowych.
 • Monitoruj błędy robota i poprawiaj wszystkie znalezione, gdy tylko zostaną zauważone, ponieważ mogą one wpływać na indeksowanie stron.
 • Aktualizuj witrynę o nowe treści tak często, jak to możliwe, aby poprawić indeksowanie, ponieważ roboty indeksujące odwiedzają witryny częściej, gdy dodawane są nowe treści.

Których narzędzi ma pomóc robotom indeksującym w indeksowaniu Twojej witryny?

 • struktura linków bezpośrednich
 • Google Search Console

Kiedy mówimy o indeksowaniu, musisz zgłosić swoją witrynę do Google Search Console, aby umożliwić robotom wyszukiwarek wykonanie tego.

Dlaczego Google Search Console jest ważne?

Umożliwia sprawdzanie wyników witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz pomaga diagnozować i naprawiać błędy, które mogą uniemożliwiać jej wysoką pozycję w rankingu. Dodatkowo zyskujesz cenny wgląd w słowa kluczowe używane przez użytkowników, aby znaleźć Twoją witrynę.

Przykład wydajności Google Search Console
Wyniki LiveAgent w konsoli wyszukiwania Google

Jak zgłosić moją witrynę do Google Search Console?

Proces konfiguracji witryny w Google Search Console jest dość prosty:

 • utwórz bezpłatne konto w witrynie Google Search Console
 • dodaj adres URL swojej witryny
 • zweryfikuj, że jesteś właścicielem witryny
 • dodaj adres swojej witryny mapa witryny
 • poczekaj, aż Google zindeksuje Twoją witrynę
 • zacznij śledzić wydajność witryny

Jakich narzędzi użyć do zgłoszenia witryny do Google Search Console?

 • Yoast SEO, bezpłatna wtyczka do witryn WordPress
 • Wtyczka Google Search Console do WordPress

Obecnie Google Moja Firma nie jest już opcjonalną funkcją, ale istotną częścią każdej obecności online.

Dlaczego założenie profilu mojej firmy jest ważne?

Twoja witryna jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych. Umieszczając go w swoim profilu Google Moja Firma, ułatwiasz klientom znajdowanie i odwiedzanie. Ponadto posiadanie zweryfikowanej witryny w swoim profilu może oczywiście pomóc również poprawić pozycję w SERP.

Profil mojej firmy w Google
Przykład profilu firmy LiveAgent

Jak skonfigurować profil mojej firmy?

Aby umieścić swoją witrynę w profilu Google Moja Firma, musisz podać następujące informacje:

 • adres witryny
 • kategorie (takie jak sklep spożywczy, hotel, restauracja itp.)
 • opis Twojej firmy
 • Upewnij się, że wypełnij wszystkie pola i dołącz link do swojej witryny. Możesz także dodawać obrazy i treści wideo, aby je promować.

Jakich narzędzi użyć do skonfigurowania profilu Google Moja Firma?

 • Własny przewodnik Google dotyczący tworzenia profilu Google Moja Firma, który zawiera szczegółowe instrukcje tworzenia profilu oraz wskazówki i porady, jak najlepiej z niego korzystać.
 • Przewodnik Hootsuite dotyczący konfigurowania profilu Google Moja Firma, w tym instrukcje dotyczące tworzenia i edytowania profilu.

Strategia treści jest jednym z najważniejszych aspektów SEO. Musisz regularnie dodawać odpowiednie treści do swojej witryny.

Dlaczego jakość treści jest tak ważna?

Oprócz budowania profesjonalnego wizerunku wokół Twojej marki, wysokiej jakości treści mogą również poprawić SEO. Dzięki nim odwiedzający będą zaangażowani i zainteresowani Twoją firmą.

Treść LiveAgent
Strona LiveAgent oferuje wiele wysokiej jakości treści

Jak możesz tworzyć treści wysokiej jakości?

Propozycje treści różnią się w zależności od Twojej firmy i odbiorców, więc nie ma standardowej odpowiedzi na to pytanie. Oto kilka ogólnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia treści:

 • upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Twojej firmy
 • dołącz bogate w słowa kluczowe tytuły i opisy
 • upewnij się, że treść jest dobrze napisana i łatwa do odczytania
 • dołącz obrazy i filmy, gdy tylko jest to możliwe
 • nie przesyłaj duplikatów treści do swojej witryny
 • używaj spisów treści

Możliwe jest jeszcze większe zaangażowanie klientów i przyciągnięcie ich uwagi. Możesz na przykład dodać opinie klientów, aby jeszcze bardziej przekonać odwiedzających do konwersji.

Których narzędzi użyć do tworzenia wysokiej jakości treści?

 • Kalendarz treści Kontentino pomaga planować i planować treści, a także śledzić ich wydajność.
 • Dokumenty/Arkusze Google ułatwiają tworzenie i edytowanie dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych, co może być przydatne tworzenie treści.
 • Canva to bezpłatna platforma do projektowania online, która ułatwia tworzenie wizualizacji dla Twojej witryny lub postów na blogu.
 • lista kontrolna treści, aby nie przegapić żadnych ważnych punktów. li>

Upewnij się, że kierujesz główne słowo kluczowe na każdą stronę w swojej witrynie. Pomoże to poprawić SEO i ułatwi klientom znalezienie informacji, których szukają w Twojej witrynie.

Dlaczego słowa kluczowe są ważne?

Kiedy kierujesz na podstawowe słowo kluczowe dla każdej strony, informuje to Google, że strona dotyczy konkretnie tego tematu. W ten sposób możesz zwiększyć swoje szanse na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Właściwe słowa kluczowe zwiększą SEO

Jak znaleźć właściwe słowa kluczowe?

 • zastanów się, jakich haseł użyliby użytkownicy do wyszukiwania Twoich produktów lub usług
 • rozważ długie słowa kluczowe, które są konkretnymi i ukierunkowanymi wyrażeniami, które z większym prawdopodobieństwem przyniosą konwersje
 • włącz słowa kluczowe do treści, tytułów, metaopisów i tagów nagłówka swojej witryny

Których narzędzi użyć do kierowania na podstawowe słowa kluczowe?

 • Planer słów kluczowych Google Ads
 • SEMrush to narzędzie, które dostarcza szczegółowych informacji o konkurentach w Twojej witrynie, w tym o ich słowach kluczowych i strategiach reklamowych
 • Moz Keyword Explorer umożliwia znajdowanie słów kluczowych na podstawie zawartości Twojej witryny i mierzy trudność słowa kluczowego

Jeśli oferujesz swoje produkty lub usługi w wielu językach, ważne jest, aby przygotować swoją witrynę na te wersje językowe.

Dlaczego wielojęzyczne SEO jest ważne?

Ponieważ umożliwia dotarcie do zagranicznych odbiorców, którzy szukają informacji o Twoich produktach lub usługach w swoim ojczystym języku. Optymalizacja witryny pod kątem różnych języków może pomóc poprawić pozycję w rankingu również w zagranicznych wyszukiwarkach.

Przykład domen tłumaczeniowych
Tłumaczenia językowe LiveAgent

Jak przygotować różne wersje językowe strony internetowej?

 • użyj wtyczki lub narzędzia do tłumaczenia
 • upewnij się, że cała treść Twojej witryny jest dobrze przetłumaczona, w tym tytuły, opisy i obrazy
 • utwórz osobne strony dla każdego języka wersja Twojej witryny

Których narzędzi użyć do tłumaczenia witryny?

 • Tłumacz Google, który jest bezpłatny i umożliwia tłumaczenie tekstu, stron internetowych i dokumentów.
 • Bing Translator oferuje również bezpłatne tłumaczenia tekstu, stron internetowych i dokumentów
 • Wtyczka WordPress Translation pomaga w łatwym tłumaczeniu witryny WordPress na różne języki.

Jeśli chodzi o optymalizację witryny pod kątem SEO, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google. Dobrą wiadomością jest to, że większość popularnych platform internetowych zawiera funkcje, które pomagają być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Dlaczego sprawdzanie najnowszych aktualizacji Google jest ważne?

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem bieżącej wersji algorytmu Google, może wystąpić spadek ruchu. Sprawdzając najnowsze aktualizacje algorytmu Google, możesz upewnić się, że Twoja witryna jest skonfigurowana w sposób, który poprawia SEO i minimalizuje ryzyko karania przez Google.

Nie zapomnij być zawsze na bieżąco (źródło: ezoic.com)

Jak być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami Google?

Musisz obserwować najnowsze aktualizacje Google, czytając blogi takie jak MOZ, Search Engine Land i inne. Dodatkowo powinieneś monitorować, co działa, a co nie jest w Twojej witrynie za pomocą Google Analytics lub innego narzędzia analitycznego.

Jakich narzędzi użyć do sprawdzania najnowszych aktualizacji Google?

 • Konsola wyszukiwania Google
 • Google Analytics
 • Narzędzia Google dla webmasterów
 • MozCast

Regularnie sprawdzaj błędy i naprawiaj je tak szybko, jak to możliwe.

Dlaczego wykrywanie technicznych błędów SEO jest ważne?

Techniczne błędy SEO mogą uniemożliwić Twojej witrynie osiągnięcie wysokich pozycji w SERP. W niektórych przypadkach takie błędy mogą nawet spowodować zablokowanie Twojej witryny przez Google, dlatego ważne jest, aby je wykryć i naprawić tak szybko, jak to możliwe.

Spróbuj wykryć wszystkie błędy SEO i poprawić swój ranking

Jak wykryć techniczne błędy SEO?

 • zidentyfikuj wewnętrzne linki i budowanie linków zewnętrznych
 • rozpoznaj cienkie treści
 • skanuj w celu optymalizacji słów kluczowych
 • upewnij się, że metatagi są zoptymalizowane
 • sprawdź duplikaty treści
 • rozwiąż uszkodzone linki

Których narzędzi użyć do wykrywania i naprawiania technicznych błędów SEO?

 • Google Search Console pomaga znaleźć i naprawić błędy w Twojej witrynie.
 • Google Analytics zapewnia informacje o ruchu w Twojej witrynie, w tym o tym, które strony zawierają najwięcej błędów.
 • Screaming Frog SEO Spider indeksuje Twoją witrynę i znajduje wszelkie błędy, które mogą mieć wpływ na Twój ranking.

Dobrze zoptymalizowane metaopisy i tagi tytułowe to bardzo cenione aspekty procesu SEO. Aby w pełni to wykorzystać, upewnij się, że tagi tytułu i meta opisy Twojej witryny są charakterystyczne.

Dlaczego oryginalne tagi tytułu i metaopisy są ważne?

Niestandardowe tagi tytułu i opisy meta pomagają Ci uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Pomagają również poprawić współczynniki klikalności, co może skutkować wyższą jakością ruchu i konwersji.

Metaopis i tagi tytułu są bardzo ważne

Jak tworzyć unikalne tagi tytułu i metaopisy?

 • użyj różnych słów kluczowych dla każdej strony
 • napisz unikalny opis dla każdej strony
 • użyj chwytliwych nagłówków, aby zachęcić ludzi do kliknięcia Twojego linku

Których narzędzi użyć do tworzenia unikalnych tagów tytułów i metaopisów?

 • Generator metaopisów firmy Frase
 • Generator tagów tytułów wspomagany sztuczną inteligencją, np. Jarvis

Jednym z czynników, które Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu witryn, jest ich szybkość ładowania i czas reakcji serwera (jak długo trwa po wysłaniu żądania przez klienta internetowego).

Dlaczego sprawdzanie szybkości ładowania jest ważne?

Powolny czas reakcji serwera może negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika i spowodować opuszczenie witryny przez odwiedzających, a także zaszkodzić rankingowi SEO witryny.

Spróbuj zrobić wszystko, aby poprawić szybkość ładowania strony

Jak poprawić szybkość ładowania swojej witryny?

Po zidentyfikowaniu problemu z szybkością ładowania Twojej witryny możesz wykonać kilka czynności, aby ją poprawić.

 • optymalizuj obrazy (to jedna z najprostszych poprawek)
 • zminimalizuj pliki JavaScript i CSS
 • użyj wtyczki buforującej, aby poprawić szybkość ładowania witryny

Których narzędzi użyć do sprawdzenia szybkości ładowania witryny?

 • Narzędzie Google PageSpeed ​​Insights, które daje wynik i sugestie, jak poprawić szybkość ładowania
 • Narzędzie do testowania szybkości Pingdom

Czas działania Twojej witryny odnosi się do jej dostępności i dostępności.

Dlaczego długi czas pracy jest ważny?

Przestój to coś, co zdarza się sporadycznie podczas konserwacji systemu. Żaden gość, który odwiedza Twoją domenę, nie może uzyskać dostępu do Twojej witryny, gdy jest ona wyłączona.

Może to skutkować karami dla wyszukiwarek, czyniąc Cię niewidocznym dla użytkowników. Stanowi to prawdziwy problem, ale do pewnego stopnia możesz temu zapobiec.

Sprawdź wysoką dostępność
Strona usług statusu LiveAgent

Co można zrobić, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić długi czas działania swojej witryny:

 • użyj niezawodnej firmy hostingowej
 • wybierz serwer, który nie jest przeciążony
 • użyj wtyczek buforujących
 • zminimalizuj swoje pliki JavaScript i CSS
 • zapewnij bezpieczeństwo witryny

Których narzędzi użyć, aby zapewnić długi czas pracy bez przestojów?

 • UptimeRobot wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail, jeśli Twoja witryna przestanie działać

Łącząc jedną stronę swojej witryny z inną, tworzysz linki przychodzące. Linki wychodzące to te, które kierują do innych stron internetowych.

Dlaczego budowanie linków jest ważne?

Taktyki budowania linków są ważne, ponieważ pomagają zwiększyć autorytet i widoczność Twojej witryny. Wysokiej jakości linki zwrotne informują wyszukiwarki, że Twoja witryna jest wiarygodnym źródłem informacji.

Twórz i utrzymuj linki dla lepszego SEO

Jak tworzyć linki do innych stron?

Istnieje kilka sposobów łączenia się z innymi stronami w Twojej witrynie. Możesz użyć kotwicy, która jest linkiem (ukrytym w tekście), który prowadzi do innej strony. Innym sposobem na to jest użycie adresu URL strony, do której chcesz utworzyć link. Możesz także utworzyć hiperlink, który jest specjalnym rodzajem linku, który otworzy się w nowym oknie.

l
 • Yoast SEO
 • Wtyczka All in One SEO Pack

Utrzymanie dobrej kondycji witryny jest niezbędne dla dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego śledzenie wydajności witryny jest ważne?

 • aby upewnić się, że Twoja witryna jest przemierzana i indeksowana przez wyszukiwarki
 • w celu śledzenia wszelkich zmian w rankingu Twojej witryny dla niektórych słów kluczowych lub fraz
 • w jakim stopniu i od gdzie Twoja witryna generuje ruch

Jaki jest najlepszy sposób śledzenia wydajności witryny?

Istnieje wiele różnych sposobów śledzenia kondycji Twojej witryny pod kątem jej wydajności, ale jednym z najskuteczniejszych jest Google Analytics. Ta bezpłatna usługa zapewnia mnóstwo informacji o wydajności Twojej witryny, w tym:

 • ile masz odwiedzających,
 • skąd pochodzą Twoi odwiedzający,
 • jakie strony odwiedzają
 • jak długo przebywają Twoja witryna
 • jakie wyszukiwane hasła prowadzą użytkowników do Twojej witryny

Google Analytics to potężne narzędzie i warto z niego korzystać, jeśli chcesz poprawić SEO swojej witryny. Pamiętaj, aby skonfigurować konto i dodać kod śledzenia do swojej witryny, aby móc rozpocząć monitorowanie wydajności witryny.

Przykład Google Analytics

Których narzędzi użyć do śledzenia wydajności witryny?

 • Google Analytics
 • Narzędzia dla webmasterów Bing
 • Audyt SEO

Media społecznościowe są ważne, jeśli chodzi o SEO i mogą mieć ogromny wpływ, zwłaszcza na nowe strony internetowe.

Dlaczego media społecznościowe są ważne dla SEO?

Interakcja z użytkownikami i publikowanie regularnych treści w mediach społecznościowych pomoże Ci zbudować zaufanie do marki w Internecie (co pomaga w SEO). Media społecznościowe mogą również poprawić SEO, zdobywając naturalne linki.

Media społecznościowe będą kierować naturalny ruch na Twoją stronę

Jak radzić sobie z widocznością w mediach społecznościowych, aby poprawić SEO?

Udostępnij interesujący fragment treści w swoich mediach społecznościowych. Może zostać przekazany innym użytkownikom i w rezultacie pojawić się w zewnętrznych źródłach, takich jak fora.

Budowanie linków jest kluczowym aspektem skutecznego pozycjonowania, więc pozyskiwanie linków w ten sposób poprawia SEO. Wykorzystaj to i postaraj się dać jak najwięcej okazji do interakcji ze swoimi obserwatorami (publikuj angażujące treści, korzystaj z filmów, baw się tym procesem twórczym).

Regularnie odpowiadaj na ich pytania, komentarze i opinie – LiveAgent może być tutaj przydatny. Sprawdź to oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych, które gromadzi wszystkie interakcje w jednej skrzynce odbiorczej, dzięki czemu możesz nimi zarządzać z jednego miejsca. W rezultacie utrzymywanie kontaktu z klientami będzie łatwiejsze.

Jakie są najlepsze narzędzia do bycia widocznym w mediach społecznościowych?

 • oprogramowanie do zarządzania mediami społecznościowymi, np. Kontentino
 • Oprogramowanie do obsługi mediów społecznościowych LiveAgent

Dlaczego wybór nazwy domeny jest ważny?

Za każdym razem, gdy rejestrujesz nazwę domeny, uzyskujesz również odpowiedni adres IP, z którym Twoja witryna będzie powiązana, o ile jesteś jej właścicielem. Jest to ważne, ponieważ wyszukiwarki używają adresów IP do określenia, gdzie są hostowane witryny.

Wybierz odpowiednią grafikę nazwy domeny
Wybór nazwy domeny określi przyszłość Twojej strony

Jak wybrać nazwę domeny?

 • wybierz takie, które dokładnie odzwierciedla Twoją firmę lub witrynę
 • użyj odpowiedniego rozszerzenia (.com, .org itp.)
 • ustaw krótko
 • unikaj myślników i liczb
 • dołącz słowa kluczowe, aby poprawić pozycję swojej witryny w SERP
 • upewnij się, że jest ona dostępna do zakupu i nie jest już zajęta
 • zarejestruj odpowiedni adres IP, aby poprawić jego ranking

Których narzędzi użyć do wybrania nazwy domeny?

 • narzędzie do wyszukiwania nazw domen, takie jak Namecheap, GoDaddy
 • generator nazw domen, np. przez Shopify

Kolejnym krokiem w optymalizacji witryny jest wybór odpowiedniej platformy internetowej. Podejmując decyzję, wybierz taki, który jest przyjazny dla wyszukiwarek i pozwala łatwo poprawić SEO witryny.

Dlaczego ważne jest, aby korzystać z platformy internetowej przyjaznej dla wyszukiwarek?

Jest to narzędzie, na którym będziesz polegać przez wiele lat — będziesz edytować istniejące strony i dodawać nowe, zwłaszcza jeśli masz bloga. Platforma nie powinna Cię w żaden sposób ograniczać.

Wydajność Twojej domeny powinna być dla Ciebie idealna

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy internetowej?

 • zamierzone zastosowanie
 • ceny
 • krzywa uczenia się
 • opcje dostosowywania
 • pomoc w rozwoju
 • łatwa aktualizacja
 • analiza
 • integracja z innymi narzędziami

Które platformy internetowe są przyjazne dla wyszukiwarek?

Niektóre z najpopularniejszych platform internetowych przyjaznych SEO obejmują:

 • WordPress
 • Wix
 • Weebly
 • Shopify

Podczas konfigurowania witryny ważne jest, aby starannie wybierać motywy i wtyczki. Wybierając motyw, wybierz taki, który jest dobrze zakodowany i zaprojektowany pod kątem SEO.

Dlaczego ważne jest używanie motywów przyjaznych SEO?

Motywy przyjazne dla SEO zostały zaprojektowane z myślą o wyszukiwarkach. Zwykle mają wbudowane funkcje, które pomagają poprawić pozycję Twojej witryny na stronach wyników wyszukiwania (SERP), takie jak zoptymalizowany kod i metadane.

Programista WWW
Wybierz motyw przyjazny dla SEO

Jak wybrać motywy i wtyczki przyjazne SEO?

Nie ma konkretnego motywu, który sprawi, że osiągniesz wyższą pozycję w rankingu lub który zaszkodzi Twojej strategii SEO. Zamiast tego rozważ takie czynniki, jak:

 • jakość kodowania
 • szybkość ładowania
 • czas reakcji
 • regularność aktualizacji
 • kompatybilność wtyczek SEO
 • przetestowane w różnych przeglądarkach

Przed podjęciem decyzji sprawdź recenzje, opinie i historie sukcesu dotyczące określonego tematu.

Które motywy i wtyczki są przyjazne SEO?

 • Wtyczka HubSpot WordPress
 • Narzędzie SEO Yoast
 • WPForms
 • Astra

Planując swoją witrynę, ważne jest, aby ustrukturyzować ją w sposób łatwy w nawigacji zarówno dla czytelników, jak i wyszukiwarek.

Dlaczego ważne jest planowanie struktury witryny?

Planując strukturę witryny, tworzysz plan działania. Uwzględniając przejrzystą hierarchię stron i używając bogatych w słowa kluczowe tytułów i opisów, możesz poprawić pozycję swojej witryny w SERP.

Zaplanuj strukturę witryny z innymi
Zaplanowanie struktury witryny będzie korzystne

Jak zaplanować strukturę witryny?

Planowanie struktury witryny i porządkowanie jej treści to bardzo czasochłonny proces, ale wart wysiłku. Zacznij od utworzenia listy stron, które chcesz umieścić w swojej witrynie, a następnie utwórz hierarchię, zaczynając od strony głównej i przechodząc do poszczególnych.

Wskazówka: strona nie powinna zawierać więcej niż trzy kliknięcia w Twojej witrynie.

Których narzędzi użyć do planowania struktury witryny?

 • Raport struktury witryny Google Analytics
 • Wtyczka Yoast SEO
 • Edytor motywów Shopify
 • szablony witryn

Dobrze zorganizowana i intuicyjna nawigacja ma kluczowe znaczenie dla SEO witryny. Upewnij się, że pozycje menu są łatwo dostępne, a wszystkie strony są dostępne z menu głównego. Używaj również wyraźnych etykiet dla przycisków nawigacyjnych, aby odwiedzający wiedzieli, dokąd zmierzają.

Dlaczego ważne jest nadanie priorytetu intuicyjnej nawigacji?

Pozycje menu nawigacyjnego, które są widoczne i łatwo dostępne, zachęcają odwiedzających do przeglądania Twojej witryny. Jeśli nie mogą znaleźć tego, czego szukają, odejdą sfrustrowani i najprawdopodobniej nigdy nie wrócą.

Nawigacja po LiveAgent
Przykład nawigacji po stronie LiveAgent

Jak zaprojektować intuicyjną nawigację?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja nawigacja była bardziej przyjazna dla użytkownika.

 • wyraźna etykieta – odwiedzający będą wiedzieć, gdzie się udać, bez konieczności zgadywania (zwiększa to szanse na znalezienie tego, czego potrzebują w Twojej witrynie).
 • uporządkuj pozycje menu w logiczny sposób
 • upewnij się, że wszystkie strony są dostępne z menu głównego
 • umieść najważniejsze strony u góry menu
 • nie zapomnij o wyszukiwaniu pasek

Wskazówka: cały czas pomyśl o zachowaniu użytkowników (co klikają, jak wchodzą w interakcje) i nie zapomnij dodać np. profili społecznościowych, aby przyciągnąć ruch do stron w mediach społecznościowych.

Których narzędzi użyć do projektowania intuicyjnej nawigacji?

 • Motywy WordPress, takie jak Divi i Avada, zawierają gotowe menu nawigacyjne, które możesz dostosować do swoich potrzeb.
 • Hotjar daje wgląd w to, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoją witryną, co możesz użyć, aby poprawić nawigację.
 • Google Analytics zapewnia szczegółowe informacje o ruchu w Twojej witrynie, umożliwiając sprawdzenie, które strony są najbardziej popularne, i wprowadzenie odpowiednich zmian.

Posiadanie krótkich, zwięzłych i bogatych w słowa kluczowe adresów URL poprawi ranking SEO Twojej witryny.

Dlaczego optymalizacja adresów URL stron jest ważna?

Umieszczenie słów kluczowych w adresach URL stron może pomóc Google i innym wyszukiwarkom lepiej zrozumieć, o czym są Twoje strony. To z kolei może pomóc Twojej witrynie osiągnąć wyższą pozycję w SERP.

Utrzymywanie zoptymalizowanego adresu URL pomoże w SEO

Jak mogę zoptymalizować adresy URL stron?

Powinieneś zacząć od sprawdzenia, czy Twój system zarządzania treścią (CMS) umożliwia zmianę struktury adresów URL. Jeśli tak, upewnij się, że skonfigurowałeś przekierowania 301 ze starych adresów URL do nowych.

Jeśli Twój system CMS nie pozwala na zmianę struktury adresu URL, nadal możesz zrobić kilka rzeczy:

 • użyj słów kluczowych w nazwach plików (np. „moje-słowo-kluczowe-szeroka-strona.html”)
 • użyj łączników (-), aby oddzielić słowa w swoich adresach URL
 • unikaj używania znaków specjalnych lub symboli, takich jak & i %

Jakich narzędzi użyć do optymalizacji adresów URL stron?

 • Shopify oferuje narzędzie do optymalizacji adresów URL, które pozwala zmienić strukturę adresów URL i uwzględnić w nich słowa kluczowe.
 • WordPress ma również wiele wtyczek, które mogą pomóc zoptymalizować adresy URL stron .

Od samego początku musisz zwracać uwagę na responsywność swojej witryny. Liczba osób przeglądających internet na telefonach i tabletach rośnie, więc nie chcesz tracić żadnych potencjalnych klientów, mając witrynę, która nie wygląda dobrze na mniejszych ekranach.

Dlaczego projektowanie przyjazne dla urządzeń mobilnych jest ważne?

Google oświadczył, że będzie priorytetowo traktować witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych w swoich SERPach. Oznacza to, że jeśli Twoja witryna nie ma wszechstronnego projektu, może zostać ukarana i sklasyfikowana niżej niż te, które mają.

aplikacja mobilna liveagent iphone
aplikacja mobilna liveagent iphone

Jak zaprojektować witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych?

Najpierw upewnij się, że cała zawartość jest czytelna bez konieczności powiększania.
Używaj dużych przycisków i łatwych w nawigacji menu oraz unikaj używania wtyczek flash lub innych wtyczek, które nie są obsługiwane przez większość urządzeń mobilnych. Przetestuj swoją witrynę na różnych urządzeniach, aby upewnić się, że działa dobrze i dobrze wygląda.

Których narzędzi użyć do zaprojektowania witryny przyjaznej dla komórek?

 • Google ma własne narzędzie o nazwie Google’s Mobile-Friendly Test, które powie Ci, czy Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem użytkowników mobilnych.
 • Responsive Design Checker z WebAIM, który sprawdzi, jak dobrze Twoja witryna reaguje na różne rozmiary ekranu.
 • Luigi’s Box Search – służy do wyszukiwania zapytań przy użyciu sztucznej inteligencji

W dzisiejszych czasach nie ma wymówki, aby nie używać certyfikatu SSL/szyfrowania HTTPS w swojej witrynie. Jeśli nadal używasz protokołu HTTP, najwyższy czas na aktualizację.

Dlaczego certyfikat SSL jest ważny?

Google daje coraz większy priorytet witrynom korzystającym z certyfikatów SSL, dlatego należy jak najszybciej przełączyć witrynę na ten protokół. Oprócz tego przejście na SSL pozwoli Ci korzystać z Google Analytics w Twojej witrynie i chronić ją przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami.

Zabezpieczenie witryny poprawi Twoje zaufanie do sieci

Jak przełączyć witrynę na SSL?

Musisz zakupić certyfikat SSL od zaufanego dostawcy, a następnie zainstalować go na swoim serwerze internetowym. Będziesz także musiał zaktualizować wszystkie linki w swojej witrynie, aby korzystać z nowego protokołu.

Których narzędzi użyć do przełączenia na SSL?

 • Let’s Encrypt, który jest bezpłatnym dostawcą certyfikatów SSL typu open source.
 • Wtyczka Cloudflare do WordPress, która pomoże Ci zabezpieczyć Twoją witrynę jednym kliknięciem.

Boty wyszukiwarek znajdują publicznie dostępne strony internetowe, indeksując je. Przechowują kopie wszystkich informacji, które znajdują na swoich serwerach. Następnie, gdy użytkownik przeprowadza wyszukiwanie, wyszukiwarka wyświetla mu odpowiednie wyniki.

Dlaczego indeksowanie Twojej witryny jest ważne dla robotów?

Mówiąc prosto, jeśli Twoja witryna nie jest przeszukiwana i indeksowana, nie pojawi się na stronach wyników wyszukiwania.

Indeksowanie LiveAgent
Przykład indeksowania strony LiveAgent

Co można zrobić, aby pomóc robotom indeksującym Twoją witrynę?

 • Sprawdź, czy wszystkie strony witryny są możliwe do zindeksowania, w tym upewnij się, że plik robots.txt i metatagi nie blokują robotów indeksujących.
 • Roboty wyszukiwarek zrozumieją zawartość Twojego strony, jeśli używasz na nich odpowiednich tytułów, opisów i słów kluczowych.
 • Monitoruj błędy robota i poprawiaj wszystkie znalezione, gdy tylko zostaną zauważone, ponieważ mogą one wpływać na indeksowanie stron.
 • Aktualizuj witrynę o nowe treści tak często, jak to możliwe, aby poprawić indeksowanie, ponieważ roboty indeksujące odwiedzają witryny częściej, gdy dodawane są nowe treści.

Których narzędzi ma pomóc robotom indeksującym w indeksowaniu Twojej witryny?

 • struktura linków bezpośrednich
 • Google Search Console

Kiedy mówimy o indeksowaniu, musisz zgłosić swoją witrynę do Google Search Console, aby umożliwić robotom wyszukiwarek wykonanie tego.

Dlaczego Google Search Console jest ważne?

Umożliwia sprawdzanie wyników witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz pomaga diagnozować i naprawiać błędy, które mogą uniemożliwiać jej wysoką pozycję w rankingu. Dodatkowo zyskujesz cenny wgląd w słowa kluczowe używane przez użytkowników, aby znaleźć Twoją witrynę.

Przykład wydajności Google Search Console
Wyniki LiveAgent w konsoli wyszukiwania Google

Jak zgłosić moją witrynę do Google Search Console?

Proces konfiguracji witryny w Google Search Console jest dość prosty:

 • utwórz bezpłatne konto w witrynie Google Search Console
 • dodaj adres URL swojej witryny
 • zweryfikuj, że jesteś właścicielem witryny
 • dodaj adres swojej witryny mapa witryny
 • poczekaj, aż Google zindeksuje Twoją witrynę
 • zacznij śledzić wydajność witryny

Jakich narzędzi użyć do zgłoszenia witryny do Google Search Console?

 • Yoast SEO, bezpłatna wtyczka do witryn WordPress
 • Wtyczka Google Search Console do WordPress

Obecnie Google Moja Firma nie jest już opcjonalną funkcją, ale istotną częścią każdej obecności online.

Dlaczego założenie profilu mojej firmy jest ważne?

Twoja witryna jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych. Umieszczając go w swoim profilu Google Moja Firma, ułatwiasz klientom znajdowanie i odwiedzanie. Ponadto posiadanie zweryfikowanej witryny w swoim profilu może oczywiście pomóc również poprawić pozycję w SERP.

Profil mojej firmy w Google
Przykład profilu firmy LiveAgent

Jak skonfigurować profil mojej firmy?

Aby umieścić swoją witrynę w profilu Google Moja Firma, musisz podać następujące informacje:

 • adres witryny
 • kategorie (takie jak sklep spożywczy, hotel, restauracja itp.)
 • opis Twojej firmy
 • Upewnij się, że wypełnij wszystkie pola i dołącz link do swojej witryny. Możesz także dodawać obrazy i treści wideo, aby je promować.

Jakich narzędzi użyć do skonfigurowania profilu Google Moja Firma?

 • Własny przewodnik Google dotyczący tworzenia profilu Google Moja Firma, który zawiera szczegółowe instrukcje tworzenia profilu oraz wskazówki i porady, jak najlepiej z niego korzystać.
 • Przewodnik Hootsuite dotyczący konfigurowania profilu Google Moja Firma, w tym instrukcje dotyczące tworzenia i edytowania profilu.

Strategia treści jest jednym z najważniejszych aspektów SEO. Musisz regularnie dodawać odpowiednie treści do swojej witryny.

Dlaczego jakość treści jest tak ważna?

Oprócz budowania profesjonalnego wizerunku wokół Twojej marki, wysokiej jakości treści mogą również poprawić SEO. Dzięki nim odwiedzający będą zaangażowani i zainteresowani Twoją firmą.

Treść LiveAgent
Strona LiveAgent oferuje wiele wysokiej jakości treści

Jak możesz tworzyć treści wysokiej jakości?

Propozycje treści różnią się w zależności od Twojej firmy i odbiorców, więc nie ma standardowej odpowiedzi na to pytanie. Oto kilka ogólnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia treści:

 • upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Twojej firmy
 • dołącz bogate w słowa kluczowe tytuły i opisy
 • upewnij się, że treść jest dobrze napisana i łatwa do odczytania
 • dołącz obrazy i filmy, gdy tylko jest to możliwe
 • nie przesyłaj duplikatów treści do swojej witryny
 • używaj spisów treści

Możliwe jest jeszcze większe zaangażowanie klientów i przyciągnięcie ich uwagi. Możesz na przykład dodać opinie klientów, aby jeszcze bardziej przekonać odwiedzających do konwersji.

Których narzędzi użyć do tworzenia wysokiej jakości treści?

 • Kalendarz treści Kontentino pomaga planować i planować treści, a także śledzić ich wydajność.
 • Dokumenty/Arkusze Google ułatwiają tworzenie i edytowanie dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych, co może być przydatne tworzenie treści.
 • Canva to bezpłatna platforma do projektowania online, która ułatwia tworzenie wizualizacji dla Twojej witryny lub postów na blogu.
 • lista kontrolna treści, aby nie przegapić żadnych ważnych punktów. li>

Upewnij się, że kierujesz główne słowo kluczowe na każdą stronę w swojej witrynie. Pomoże to poprawić SEO i ułatwi klientom znalezienie informacji, których szukają w Twojej witrynie.

Dlaczego słowa kluczowe są ważne?

Kiedy kierujesz na podstawowe słowo kluczowe dla każdej strony, informuje to Google, że strona dotyczy konkretnie tego tematu. W ten sposób możesz zwiększyć swoje szanse na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Właściwe słowa kluczowe zwiększą SEO

Jak znaleźć właściwe słowa kluczowe?

 • zastanów się, jakich haseł użyliby użytkownicy do wyszukiwania Twoich produktów lub usług
 • rozważ długie słowa kluczowe, które są konkretnymi i ukierunkowanymi wyrażeniami, które z większym prawdopodobieństwem przyniosą konwersje
 • włącz słowa kluczowe do treści, tytułów, metaopisów i tagów nagłówka swojej witryny

Których narzędzi użyć do kierowania na podstawowe słowa kluczowe?

 • Planer słów kluczowych Google Ads
 • SEMrush to narzędzie, które dostarcza szczegółowych informacji o konkurentach w Twojej witrynie, w tym o ich słowach kluczowych i strategiach reklamowych
 • Moz Keyword Explorer umożliwia znajdowanie słów kluczowych na podstawie zawartości Twojej witryny i mierzy trudność słowa kluczowego

Jeśli oferujesz swoje produkty lub usługi w wielu językach, ważne jest, aby przygotować swoją witrynę na te wersje językowe.

Dlaczego wielojęzyczne SEO jest ważne?

Ponieważ umożliwia dotarcie do zagranicznych odbiorców, którzy szukają informacji o Twoich produktach lub usługach w swoim ojczystym języku. Optymalizacja witryny pod kątem różnych języków może pomóc poprawić pozycję w rankingu również w zagranicznych wyszukiwarkach.

Przykład domen tłumaczeniowych
Tłumaczenia językowe LiveAgent

Jak przygotować różne wersje językowe strony internetowej?

 • użyj wtyczki lub narzędzia do tłumaczenia
 • upewnij się, że cała treść Twojej witryny jest dobrze przetłumaczona, w tym tytuły, opisy i obrazy
 • utwórz osobne strony dla każdego języka wersja Twojej witryny

Których narzędzi użyć do tłumaczenia witryny?

 • Tłumacz Google, który jest bezpłatny i umożliwia tłumaczenie tekstu, stron internetowych i dokumentów.
 • Bing Translator oferuje również bezpłatne tłumaczenia tekstu, stron internetowych i dokumentów
 • Wtyczka WordPress Translation pomaga w łatwym tłumaczeniu witryny WordPress na różne języki.