Instagram

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych, która może pochwalić się ponad miliardem aktywnych użytkowników miesięcznie. Platforma służy do udostępniania zdjęć, krótkich filmów i historii, które mają 24-godzinną datę ważności. Użytkownicy Instagrama mogą również skorzystać z funkcji bezpośredniego przesyłania wiadomości.

LiveAgent Instagram
Podgląd strony Instagram LiveAgent

Dlaczego obsługa klienta na Instagramie jest ważna?

Początkowo Instagram był używany głównie do udostępniania zdjęć znajomym i rodzinie, ale wraz z popularnością platformy użytkownicy zaczęli podążać za celebrytami i osobami publicznymi. Wielu użytkowników Instagrama z dnia na dzień zyskało sławę dzięki odpowiednim hashtagom i działaniom marketingowym, więc firmy szybko zrozumiały, że ta platforma może być kluczem do ich sukcesu.

W dzisiejszych czasach każda nowoczesna firma jest aktywna na Instagramie i wykorzystuje platformę do promowania swoich produktów i usług za pomocą estetycznych zdjęć, filmów i referencji klientów. Wraz ze wzrostem liczby stron biznesowych na Instagramie, Instagram dostrzegł szansę i rozwinął swój produkt, dodając funkcję „Marketplace”, która umożliwia użytkownikom kupowanie produktów bezpośrednio z aplikacji Instagram.

Dlaczego obsługa klienta na Instagramie jest ważna? - App - Uploads - 2021 - 03 - Instagram Checkout Flow 900x490 1.png
Instagram marketplace

Jednak ponieważ Instagram jest postrzegany jako kanał „zawsze aktywny”, a marketing jest na najwyższym poziomie, wielu klientów wykorzystuje platformę jako kanał obsługi klienta i zadaje pytania dotyczące promowanych produktów, usług i samej firmy.

Dlaczego obsługa klienta na Instagramie jest ważna? - App - Uploads - 2021 - 03 - IG Pinned Comments Vertical Double 3.png

Niektórzy klienci posuwają się nawet do ostrzeżenia innych, jeśli mają negatywne doświadczenia z firmą. W związku z tym komentarze, skargi lub pochwały klientów mogą zepsuć lub zepsuć biznes. Jednak udzielenie odpowiedzi na każde pytanie, wiadomość lub wzmiankę bez żadnych narzędzi jest prawdziwym wyzwaniem. Większość firm otrzymuje setki tysięcy powiadomień i łatwo się w nich zgubić. Jak więc opanować obsługę Instagrama?

Obsługa Instagrama z LiveAgent

Obsługa klienta na Instagramie może być bułką z masłem dzięki odpowiednim narzędziom, a mianowicie LiveAgent. Nasza integracja z Instagramem umożliwia połączenie Twojej strony biznesowej na Instagramie z naszym oprogramowaniem pomocy technicznej. Wynik? Każdy komentarz na Instagramie lub wzmianka o Twojej stronie zostanie automatycznie przeniesiony do oprogramowania pomocy technicznej i zamieniony na zgłoszenie.

Obsługa Instagrama z LiveAgent - App - Uploads - 2021 - 01 - Instagram Comment Liveagent Reply.png
Komentarz na Instagramie przekształcony w zgłoszenie LiveAgent

Co możesz zrobić z integracją?

 • Wyświetlaj komentarze i odpowiadaj na nie bezpośrednio z działu pomocy
 • Wyświetlaj wzmianki i odpowiadaj na nie bezpośrednio z działu pomocy
 • Wybierz dział, do którego chcesz kierować zgłoszenia z Instagrama
 • Połącz wiele kont na Instagramie
 • Archiwizuj zgłoszenia na Instagramie
 • Przechowuj wszystkie zgłoszenia na Instagramie w jednym ujednoliconym pulpicie nawigacyjnym

Jak to wygląda / działa w praktyce?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoi klienci będą w stanie stwierdzić, że używasz zewnętrznego narzędzia, aby odpowiedzieć na ich pytania, odpowiedź brzmi: nie. Zobacz, jak to działa, w tym szczegółowym samouczku wideo.

Jak zintegrować Instagram z LiveAgent

Wykonaj poniższe kroki, aby już dziś zacząć odpowiadać na komentarze i wzmianki na Instagramie za pośrednictwem usługi LiveAgent!

Pamiętaj, że musisz mieć stronę na Facebooku, aby zintegrować Instagram. Jeśli nie masz jeszcze swojego konta na Instagramie połączonego ze swoją stroną na Facebooku, zalecamy skorzystanie z tego samouczka . (Możesz połączyć dowolne konto na Instagramie, które jest połączone ze stroną na Facebooku, której jesteś administratorem).

 1. Zaloguj się do LiveAgent
 2. Kliknij Konfiguracja (ikona koła zębatego na lewym pasku menu)
 3. Kliknij Facebook i Instagram
 4. Kliknij Konta
 5. Kliknij Połącz
Polaczenie-Facebook-i-Instagram-w-LievAgent

f. Pojawi się nowe wyskakujące okienko z prośbą o zalogowanie się do konta na Facebooku. Wpisz swoje dane logowania lub, jeśli jesteś już zalogowany, kliknij Kontynuuj jako

g. Gdy pojawi się ten komunikat: „LiveAgent chce zarządzać Twoimi stronami, publikuj jako strony, którymi zarządzasz, i uzyskuj dostęp do wiadomości na Twojej stronie na Facebooku”. Zaakceptuj go, naciskając OK

h. Wróć do LiveAgent i wybierz stronę na Facebooku, która jest połączona z Twoim Instagramem. Wybierz uprawnienia, które chcesz przyznać. Możesz wybrać jedną z następujących opcji:

 • Pobierz komentarze
 • Pobierz wzmianki


Należy pamiętać, że ta integracja nie obsługuje bezpośrednich wiadomości ze względu na zasady Facebooka. Oznacza to, że nie możesz usprawniać bezpośrednich wiadomości z Instagrama do LiveAgent.

 1. Wybierz dział , do którego chcesz kierować przychodzące zgłoszenia z Instagrama.
 2. Kliknij Zapisz
funkcja-Instagram-LiveAgent

Jak możesz skorzystać z integracji?

Wyższa satysfakcja klientów i większa lojalność wobec marki

Dbanie o zadowolenie klientów jest najważniejszą rzeczą w obsłudze klienta. Przechowując wszystkie zgłoszenia na Instagramie w swoim stanowisku pomocy, możesz z łatwością uzyskać dostęp do wcześniejszej komunikacji w dowolnym momencie.

Nie musisz już przewijać wiadomości w czacie ani sprawdzać poszczególnych postów pod kątem nowych komentarzy. Wszystkie Twoje historie komunikacji są zawsze bezpiecznie przechowywane w archiwum i możesz łatwo uzyskać do nich dostęp z pulpitu nawigacyjnego.

Wyższa satysfakcja klientów i większa lojalność wobec marki - App - Uploads - 2019 - 10 - Example Of Ticket Phases Inside Universal Inbox.jpg
Panel obsługi zgłoszeń LiveAgent

Dzięki LiveAgent będziesz w stanie zaimponować swoim klientom wiedzą o ich wcześniejszych zapytaniach i szczegółach zakupów, pokazując, że naprawdę Ci na nich zależy. To z kolei zwiększy lojalność wobec marki, długoterminową wartość klienta i jego satysfakcję.

Szybsze rozwiązywanie problemów

W dzisiejszych czasach posiadanie świetnego produktu lub świetnej ceny nie jest jedyną rzeczą, która się liczy. Klienci chcą spersonalizowanych, bezproblemowych zakupów, a zwłaszcza szybkich odpowiedzi na ich pytania. Jeśli Twoi klienci zadają Ci pytanie na Instagramie, ale nie otrzymają odpowiedzi w ciągu godziny (większość klientów oczekuje odpowiedzi w ciągu godziny od opublikowania), prawdopodobnie porzucą Cię i zwrócą się do konkurencji.

Daj swoim klientom to, czego chcą i oczekują dzięki LiveAgent – spersonalizowanej, szybkiej i bezproblemowej pomocy technicznej. Oprogramowanie pomocy technicznej LiveAgent powiadomi Cię za każdym razem, gdy otrzymasz nowe zgłoszenie z Instagrama, dzięki czemu udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania klientów jest łatwe.

Lepsza wydajność pracy

Odpowiadanie na pytania klientów za pośrednictwem LiveAgent poprawia wydajność agentów. Dlaczego?

 • Twoi agenci nie będą musieli stale monitorować wielu kont i urządzeń
 • Twoi agenci nie będą rozpraszani przez kanały na Instagramie
 • Twoi agenci nie będą rozpraszani przez stale rosnącą liczbę powiadomień
 • Twoi agenci będą mogli jednocześnie zarządzać wieloma kontami biznesowymi

Silniejsza obecność marki

Jeśli Twoi klienci przeglądają Twój Instagram, prawdopodobnie są gotowi do zakupu. Potrzebują po prostu odpowiedzi na kilka pytań lub chcą zobaczyć, jak traktujesz swoich klientów online. W rzeczywistości 85% klientów szuka informacji o produkcie / usłudze w internecie przed dokonaniem zakupu.

Dlaczego nie przekonać ich do siebie, pokazując, że odpowiadasz na wszystkie pytania klientów w odpowiednim czasie?

Silniejsza obecność marki - App - Uploads - 2021 - 03 - Removing Negative Instagram Comments 1 1024x648 1.png
Silna obecność Wendy na Instagramie

Lepsze bezpieczeństwo, mniej naruszeń danych

Odpowiadanie na wiadomości na Instagramie za pośrednictwem usługi LiveAgent jest bezpieczniejsze. Dlaczego? Zgłoszenia z Instagrama są przechowywane we wspólnej, uniwersalnej skrzynce odbiorczej, do której ma dostęp każdy pracownik pomocy technicznej. Oznacza to, że nie musisz się martwić o:

 • Udostępnianie danych logowania do Instagrama wielu pracownikom
 • Pozostawanie zalogowanym na urządzeniach publicznych
 • Utrata urządzeń zalogowanych na Twoje konto na Instagramie

Przewaga konkurencyjna

Mimo że obsługa Instagrama staje się coraz bardziej popularna, nadal istnieje wiele firm, które jej nie zapewniają. Zdobądź przewagę nad konkurencją już dziś, po prostu łącząc swoje konto na Instagramie z LiveAgent.

Peter Komornik

LiveAgent łączy w sobie doskonały czat na żywo, obsługę zgłoszeń i automatyzację, co pozwala nam zapewniać doskonałe wsparcie klientów.

Peter Komornik, CEO
logo slido black

Gotowy do wypróbowania naszej integracji z Instagramem?

Pozwól nam zająć się podnoszeniem ciężarów i logistyką, abyś mógł skupić się na zapewnieniu płynnego i niezawodnego wsparcia dla wszystkich swoich klientów. Rozpocznij bezpłatny 14-dniowy okres próbny już dziś . Nie wymagamy karty kredytowej.

Wypróbuj LiveAgent już dziś​

Oferujemy usługi migracji concierge z najpopularniejszych rozwiązań obsługi technicznej.

Ponad 3000 opinii Trustpilot GetApp G2 Crowd

{ “@context”: “https://schema.org”, “@type”: “FAQPage”, “mainEntity”: [{ “@type”: “Question”, “name”: “What is Instagram?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Instagram is a platform used for sharing photos, short video reels, and stories that have a 24-hour expiration date. ” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “Why is Instagram customer support important?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “Because customers are very active on Instagram and expect businesses to be active too. They expect timely service just as they do on live chat, email, and phone, if not faster.” } }, { “@type”: “Question”, “name”: “What can you do with an Instagram help desk integration?”, “acceptedAnswer”: { “@type”: “Answer”, “text”: “-View and answer comments directly from your help desk -View and answer mentions directly from your help desk -Choose which department you want to route Instagram tickets to -Connect multiple Instagram accounts -Archive Instagram tickets -Keep all Instagram tickets in one unified dashboard ” } }] }

Nasza strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z niej, zakładamy, że wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności. polityka prywatności i plików cookies.

×
Umów się na indywidualną rozmowę i zobacz, jakie korzyści LiveAgent może przynieść Twojej firmie.

Jesteśmy dostępni w wielu terminach

Umów się na demo